Edycja zremasteryzowana albumu „Once”

„Once” – piąty studyjny album Nightwish ujrzał światło dzienne 7 czerwca 2004 roku. Teraz czas na zremasteryzowaną wersję tego krążka. Jego premiera 6 sierpnia 2021.

Nightwish składa hołd dziełu, które podarowali światu 18 lat temu, zapowiadając reedycję „Once” jako zremasterowanej wersji z dodatkowymi utworami w różnych wydaniach. Tuomas Holopainen stwierdza: „Nostalgia to potężne narzędzie. Doskonale pamiętam, jak wyglądały tamte czasy związane z wydaniem płyty. Ekscytacja, ambicja, koleżeństwo, ogromna nadchodzaca trasa koncertowa. To wszystko sprawiło, że zespół przeniósł się na zupełnie inny poziom pod względem muzycznym”.

„Once” był nie tylko wyjątkowym kamieniem milowym dla zespołu, ale także umocnił wieloletnią współpracę między Nuclear Blast Records a zespołem. Album wspiął się na 1. miejsce na listach albumów w Niemczech, Finlandii, Norwegii i Grecji, osiągając potrójną platynę w Finlandii z ponad 90 000 sprzedanych płyt, potrójny złoty status w Niemczech z ponad 300 000 sprzedanych płyt oraz złoty status w Szwajcarii, Austrii i Norwegii.

Remasteryzacji podjął się Mika Jussila w Finnvox Studios.

Wydania

Digibook (2 × CD)
Digibook czyli wydanie w wersji książeczki w twardej oprawie z płytami w specjalnych przegródkach; będzie to wydanie dwupłytowe, w którym na pierwszej płycie znajdzie się 11 utworów z pierwszego wydania, a na drugiej 11 utworów w wersji instrumentalnej. Do wydania dołączona będzie książeczka.

Backstage Rock Shop – oficjalny sklep Nightwish – cena: 21,99 € + koszty wysyłki
Nuclear Blast (Europa) – cena: 18,99 € + koszty wysyłki

Earbook (4 × CD)
Earbook czyli wydanie w wersji książeczki w twardej oprawie z płytami w specjalnych przegródkach; będzie to wydanie czteropłytowe, w którym na pierwszej płycie znajdzie się 11 utworów z pierwszego wydania, na drugiej 11 utworów w wersji instrumentalnej, na trzeciej znajdują się utwory bonusowe, zaś na czwartej zapis audio z koncertu zagranego w Niemczech podczas Taubertal Festival 13 sierpnia 2005. Do wydania dołączona będzie książeczka.

Backstage Rock Shop – oficjalny sklep Nightwish – cena: 59,00 € + koszty wysyłki

Wydania winylowe

Black (2 × LP)
Backstage Rock Shop – oficjalny sklep Nightwish – cena: 29,50 € + koszty wysyłki

Clear (2 × LP) (limitowana – 500 sztuk)
Backstage Rock Shop – oficjalny sklep Nightwish – cena: 34,99 € + koszty wysyłki

Light grey / dark grey splatter (2 × LP) (numerowana, limitowana – 300 sztuk)
Backstage Rock Shop – oficjalny sklep Nightwish – cena: 34,99 € + koszty wysyłki

Wydanie pudełkowe

Box (4 × CD + 4 × LP) (limitowana – 1300 sztuk)
W limitowanym wydaniu pudełkowym znajdziemy Earbook w którym na pierwszej płycie znajdzie się 11 utworów z pierwszego wydania, na drugiej 11 utworów w wersji instrumentalnej, na trzeciej znajdują się utwory bonusowe, zaś na czwartej zapis audio z koncertu zagranego w Niemczech podczas Taubertal Festival 13 sierpnia 2005 oraz dwie płyty winylowe, na których znajddie się 11 utworów z pierwszego wydania oraz 11 utworów w wersji instrumentalnej.

Backstage Rock Shop – oficjalny sklep Nightwish – cena: 149,00 € + koszty wysyłki

Wszystkie wersje można już zamawiać w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie Nightwish: backstagerockshop.com, a digibook również na stronie: nuclearblast.de.

Przeczytaj również...