Reakcje na odejście Marco z życia publicznego

Zgodnie z przewidywaniami, decyzja Marko Hietali o wycofaniu z życia publicznego odbiła się szerokim echem w świecie muzycznym. Na pierwsze komentarze i reakcje nie trzeba było długo czekać.

WPIS AKTUALIZOWANY


Kai Hahto w swoim wpisie na facebooku tak podziękował Hietali za współpracę w Nightwish:

Ten rok nie zaczął się szczęśliwie. Było to dla nas wszystkich ciężkie do przełknięcia, ale musimy uszanować problemy Marco ze zdrowiem. Zagramy streamowany koncert i trasę zgodnie z planem. Dziękuję, bracie, za te wspólne czasy. ❤


Dla fińskich mediów odejście Hietali również stało się jednym z głównych newsów dzisiejszego dnia. “Helsingin Sanomat”, jeden z największych dzienników w Finlandii przygotował długi artykuł, który kończy się wypowiedzią Ewo:

Menadżer zespołu Nightwish, Ewo Pohjola, mówi HS, że nie chce komentować decyzji Hietali o odejściu z zespołu bardziej niż stwierdzono w oficjalnym komunikacie prasowym.

„Życie toczy się dalej” – mówi Pohjola.

Według Pohjoli nazwisko zastępczego basisty zostanie ogłoszone „na wiosnę”. Ogólnie rzecz biorąc, realizacja wielkiej światowej trasy koncertowej będzie zależała od harmonogramu rozwoju pandemii COVID-19 w nadchodzących miesiącach.

„Wszystkie koncerty odbywają się na czas” – mówi Pohjola.


Również główny fiński nadawca radiowo-telewizyjny Yle na swojej stronie internetowej poinformował o odejściu Marko z zespołu.
Przeczytaj również...