Miesiąc do spotkania w tawernie The Islanders Arms

Miesiąc pozostał do spotkania z zespołem Nightwish w tawernie The Islanders Arms.

Wydarzenie

Już 28 maja będziemy świadkami (i uczestnikami) niebywałego wydarzenia w historii zespołu Nightwish. Po raz pierwszy zespół wystąpi w tawernie The Islanders Arms stworzonej w rzeczywistości wirtualnej. Po odwołaniu światowej trasy koncertowej w 2020 roku oraz części koncertów w 2021 roku grupa postanowiła zorganizować wydarzenie, mające rozjaśnić mrok, który spowił Ziemię wraz z pandemią COVID-19.

Głównym elementem 90-minutowego programu ”An Evening with Nightwish in a Virtual World” będzie wykonanie na żywo utworów z najnowszego albumu Human. :║: Nature. .

Całe wydarzenie będzie miało dwie odsłony. Dla każdej z nich przewidziano zmianę setlisty. Każde potrwa około 90 minut.

  • Pierwszy odbędzie się pokaz dedykowany Europie.
    Rozpocznie się on 28 maja o godzinie 20.00 czasu polskiego (20.00 czasu środkowoeuropejskiego letniego [CEST] [UTC+2] / 18.00 czasu uniwersalnego [GMT]).
  • Drugi odbędzie się zaś pokaz dedykowany Ameryce Północnej oraz Południowej.
    Rozpocznie się on 30 maja o godzinie 2.00 czasu polskiego (29 maja o godzinie 17.00 czasu wschodniego [ET] [UTC-5]).

W trakcie wydarzenia zarówno zespół, jak i publiczność zanurzą się w różnorodne wyimaginowane światy 3D. W ramach pokazu członkowie publiczności będą mogli tworzyć awatary i dołączać do pokazu poprzez swoje komputery lub urządzenia mobilne. Publiczność będzie mogła reagować gestami, okrzykami lub emotikonami oraz rozmawiać z innymi fanami. Można też będzie ubrać swojego awatara w gadżety Nightwish.

Bilety

Bilety można nabyć wyłącznie poprzez oficjalną stronę internetową zespołu nightwish.com oraz platformę sprzedażową oficjalnego dystrybutora biletów lippu.fi. (Lippupiste Oy, właściciel strony lippu.fi, jest członkiem międzynarodowej grupy Eventim, przez co polscy fani mogą nabyć bilety także na polskojęzycznej stronie eventim.pl)

lippu.fi przypomina by nikomu nie udostępniać żadnego zdjęcia swojego biletu ani żadnych informacji dotyczących biletu. Może to spowodować skopiowanie i niewłaściwe użycie kodu biletu, numeru biletu lub osobistego adresu URL. Jeśli ktoś inny zaloguje się na wydarzenie za pomocą danych Twojego biletu, może to uniemożliwić Ci dostęp do wydarzenia. W takim przypadku organizator imprezy nie ponosi odpowiedzialności ani nie jest zobowiązany do zwrotu lub wymiany biletu.

Informacje techniczne

Oficjalny bilet będzie posiadał adres internetowy kierujący na platformę burst.fi. Będzie można go kliknąć lub skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki. Nastąpi przekierowanie do platformy streamingowej. Jeśli platforma nie będzie jeszcze dostępna, na ekranie pojawi się tekst z prośbą o poczekanie.

Platforma zostanie otwarta 24 godziny przed rozpoczęciem transmisji. W tym czasie będzie można m.in. stworzyć interaktywnego awatara, wchodzić w interakcje z innymi fanami oraz zapoznać się z funkcjami platformy. Operator zaleca, by platformę otworzyć z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć potencjalnego przeciążenia podczas logowania.

Dostęp do wydarzenia można uzyskać za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. W celu zapewnienia najlepszych wrażeń operator zaleca wykorzystanie przeglądarki internetowej Google Chrome. Wymagane jest połączenie internetowe (10 Mb / s lub szybsze) (jeśli zwykle możesz uzyskać dostęp do transmisji streamingowych, jest bardzo prawdopodobne, że będziesz mieć dostęp do tego wydarzenia).

Jeśli podczas oglądania nastąpi rozłączenie, przerwa w dostępie do Internetu lub wyczerpie się bateria, możliwe będzie zalogowanie się ponownie jako użytkownik utworzony na tym samym lub innym urządzeniu. W danym momencie można być zalogowanym wyłącznie na jednym urządzeniu. Jeśli jeden użytkownik będzie zalogowany na wielu urządzeniach jednocześnie, platforma automatycznie wyloguje go z pozostałych adresów IP.

Przeczytaj również...