Wywiady dla Nightwish France – pierwsze plany zespołu po trasie

Francuskiemu fanklubowi Nightwish przy okazji koncertów w ich kraju udało się przeprowadzić wywiady z Troyem, Floor i Tuomasem. Zapytani o trasę i dalsze plany, ujawnili kilka ciekawych informacji na temat tego, czym zespół i jego członkowie mają zamiar się zająć, gdy skończy się Endless Forms Most Beautiful Tour.

 

  • Do zarejestrowanych już materiałów wideo z trasy dołączą nagrania z Wembley i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec przyszłego roku ukaże się koncertowe DVD. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co ostatecznie się na nim znajdzie, ale ma tam się pojawić jeden z koncertów nagrany w całości, wywiady i inne bonusowe materiały.
  • Poza letnimi festiwalami nie będzie już nowych europejskich dat koncertów. Troy wprawdzie nieśmiało wspomina o końcu przyszłego roku, ale Tuomas rozwiewa wątpliwości – druga część europejskiej trasy nie zmieściłaby się już w kalendarzu zespołu.
  • Tuomas wraz z zespołem uważa Endless Forms Most Beautiful za swoje szczytowe osiągnięcie i po siedmiu miesiącach od wydania płyty nadal ma “umysłowego kaca” – nie czuje potrzeby pisania i nie wie jeszcze, co będzie dalej. Rok 2017 zaplanowany został zatem jako czas przerwy od Nightwish, kiedy to każdy z członków będzie mógł odpocząć i zająć się własnymi planami. Troy mówi o powrocie zespołu w 2018 roku, ale Tuomas myśli, że minie kilka lat, zanim pojawi się kolejny krążek.
  • Troy ujawnia, że po trasie koncertowej, w czasie przerwy, ma zamiar zająć się wraz z Tuomasem wspólnym projektem. Tuomas jest jednak bardziej powściągliwy w deklaracjach i mówi tylko, że każdy ma swoje własne muzyczne projekty, a choć nic nie zostało jeszcze ogłoszone, to muzycy pozostaną aktywni i “nadchodzą ciekawe rzeczy”.
  • Floor wkrótce zdecyduje, czy – jeśli nie znajdzie energii na nowy krążek ReVamp – wyda po trasie swój solowy, rockowy album, który napisany został już kilka lat temu. Nie ujrzał wtedy światła dziennego, gdyż niedługo po rozpoczęciu nagrań After Forever podjęło decyzję o zakończeniu działalności, a Floor nie chciała, by to ten jednorazowy projekt został potraktowany jako zapowiedź jej nowej, dalszej kariery.
  • Tuomas ma nadzieję wydać książkę z opowiadaniami, które pisał od lat – “coś dziwnego pomiędzy Neilem Gaimanem i Stephenem Kingiem”. Znalazł już zainteresowanego wydawcę i jeśli projekt ten dojdzie do skutku, powinna pojawić się także wersja angielska.
  • Według Troya Jukka czuje się o wiele lepiej i “śpi jak niemowlę”. Brak jednak na razie informacji, kiedy wróci do zespołu.

 

Jeśli znacie francuski, wywiady możecie przeczytać tutaj:

Troy

Floor

Tuomas

You may also like...