Floor i Troy na stałe w zespole!

Potwierdziło się to, czego wszyscy się spodziewaliśmy – według oświadczenia prasowego kapeli z 9 października Floor Jansen, która tymczasowo zastępowała Anette Olzon, pozostanie głosem i twarzą zespołu również po zakończeniu Imaginaerum Tour. Pełnoprawnym członkiem zespołu został też Troy Donockley. Nightwish po raz pierwszy w historii staje się 6-osobowym zespołem.  Tym samym Tuomas, Marco, Emppu i Jukka pospieszyli się nieco z decyzją, która pierwotnie miała nastąpić w 2014 roku, argumentując tym, że Floor i Troy idealnie wręcz pasują do grupy.

Floor skomentowała: “Słowa nie mogą wyrazić tego, co czuję. To przekracza wszystko, i nie mogę wyartykułować, jakie to wspaniałe, że mogę kontynuować tę podróż z moimi nowymi braćmi! Once I had a dream… and this is it!” 

Troy powiedział zaś: “(…) to muzyczne marzenie, które Nightwish realizuje, było częścią mnie, zanim się jeszcze urodziłem. Jestem uradowany mogąc oficjalnie wpłynąć na niezbadane wody z moimi braćmi i siostrą. Ahoj, cudowne sceny!”

Przeczytaj również...