Raport “Imaginaerum” VIII

Drodzy przyjaciele Nightwish oraz filmu “Imaginaerum”.

To z pewnością najcięższy raport, który muszę napisać ponieważ mój wpływ na prace staje się co raz mniejszy. Czuję się przez to bardziej pusty niż kiedykolwiek.

Jak większość z Was wie, skończyliśmy wersję reżyserską filmu.  Wszyscy, którzy już ją widzieli byli bardzo szczęśliwi. Otrzymaliśmy wiele wartościowych uwag na jej temat. Teraz mogę powiedzieć, jesteśmy bardzo, bardzo, bardzo szczęśliwi z powodu tego co powstało. Wielu osobom należą się wyrazy uznania: reżyserom wspierającym, aktorom, producentom.  Nadal musimy dokonywać zmian w efektach specjalnych, aby zmieścić się w budżecie.  To ta faza ostatecznie stworzy całość i zadecyduje o sukcesie filmu. To emocjonujący okres, znowu.

Tworzenie filmu jest obecnie w fazie końcowej .  Muszę pożegnać się z moim bardzo dobrym przyjacielem edytorem  Mathieu Bélanger oraz jego rodziną, którzy dołączyli do mnie w Finlandii na kilka miesięcy. Nie da się opisać słowami ile serca i duszy Mathieu włożył w ten film.  Jestem pewien, że nasze ścieżki jeszcze się spotkają w przyszłości przy innym projekcie.

Teraz film jest w dobrych rękach mojego kolejnego przyjaciela Joshua Sherretta, Workshop i świetnego zespołu Vision Global z Montrealu. Ich efekty specjalne i wczesne szkice koncepcyjne już kilka razy nas oszołomiły. W końcu pokażą nam prawdziwe znaczenie słowa “magia”.  Uwierzcie w to co piszę, dotychczas widzieliśmy bardzo ekscytujące rzeczy.

Moja praca z nimi będzie nadal kontynuowana, podobnie jak wspólne działania z Petri Alanko i soundtrackiem, nad którym pracuje on wspólnie z Tuomasem.  To niewiarygodne jak potrafią stworzyć coś bardzo podobnego, a jednocześnie zupełnie innego od tego co słyszeliśmy na “Imaginaerum”. Cóż,  powstało 350 ścieżek dla każdego utworu właśnie po to, aby była możliwość tworzenia tak różnych kombinacji. Szaleńcy.

To tylko kwestia czasu, kiedy będziemy mieć dla Was coś nowego i specjalnego. Mamy nadzieję, że to już niebawem ponieważ sami nie możemy się doczekać.

Tymczasem, wszyscy wspaniali ludzie pracujący nad “Imaginaerum” chcieliby podziękować i życzyć Wam magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz obdarzonego wyobraźnią Nowego Roku! Spełnijcie swoje marzenia!

 

Stobe Harju – Reżyser, Imaginaerum (Helsinki, Finlandia 18 Grudnia, 2011)

 

Tłumaczenie: Cela(oceansouls.pl)

 

Przeczytaj również...

2 komentarze

  1. fan nightwish123 pisze:

    Czy film Imaginarium będzie w kinie helios

  2. Cela pisze:

    Póki co nie wiadomo, czy film w ogóle będzie grany w kinach po za Finlandią.