Anette O Przygotowaniach Do Trasy

Cześć wszystkim!

Pomyślałam, że nadszedł czas by napisać trochę o naszych próbach, które odbywają się w Helsinkach oraz o tym co robiliśmy przez ostatni tydzień.

W zeszły czwartek, rankiem, udaliśmy się do sali prób. Bardzo miło było stanąć ponownie przed mikrofonem oraz usłyszeć co chłopcy przygotowali przez ostatnie dni.
Zaplanowaliśmy kilka interesujących rzeczy i ciekawie jest usłyszeć czy to wszystko się sprawdzi. Tak, tym razem się sprawdziło. Śpiewanie na żywo utworów z “Imaginaerum” po raz pierwszy, było bardzo ciekawe. Zawsze jednak pojawia się dziwna rzecz. Piosenki, które wydawały mi się łatwe do wykonania, okazały się podchwytliwe. Te z kolei, które wydawały mi się trudniejsze okazały się łatwe. To zdarza się zawsze. Niektóre utwory nabierają jeszcze więcej życia w całej tej ćwiczeniowej otoczce.

Pierwszego dnia próby trwały kilka godzin, potrzebowaliśmy trochę czasu by wczuć się w utwory. Następnego dnia brzmieliśmy jeszcze lepiej. Czułam, jak każde z nas zagłębia się w poszczególne piosenki. Końcówka dnia dała poczucie spełnienia i oczekiwania na próby z Troyem. Ten dołączył do nas wczoraj, sprawiając że nasz skład w końcu stał się kompletny.
Dla mnie, osobiście, Troy daje poczucie spokoju, pozytywnego nastawienia. Muzyka płynie, a my cały dzień się dobrze razem bawimy.

Wczoraj zakończyliśmy pierwszą odsłonę prób przed trasą. Chociaż pragnę wrócić do domu i moich chłopców, to jednocześnie nie mogę się doczekać ćwiczeń w styczniu. Zostawiam Helsinki z poczuciem radości i przeświadczeniem, że przyszły rok, spędzony z chłopakami i muzyką, którą kocham śpiewać, będzie wspaniały.

Dzisiaj premiera “Imaginaerum”, to miłe mieć je w końcu na sklepowych półkach!

Cieszcie się grudniem i ostatnimi dniami 2011 roku. 2012 tuż za rogiem!

Anette
Helsinki, 30 Listopada, 2011

Tłumaczenie: Cela

Przeczytaj również...

2 komentarze

  1. Monsun pisze:

    Troy? Kto to? Od niedawna jestem fanką Nightwish i jak dotąd nie wpadłam na to imię.

  2. Cela pisze:

    Troy po raz pierwszy udzielił się muzycznie na płycie Dark Passion Play w utworach Last Of The Wilds i The Islander dlatego też pojawia się w klipie do tego utworu. Na Imaginaerum gra w kilku utworach, śpiewa również fragment w “The Crow,The Owl And The Dove” i chyba powoli staje się 6 członkiem zespołu. Przynajmniej okresowym.