Raport “Imaginaerum” VII

Drodzy przyjaciele Nightwish oraz Imaginaerum,

Minęły 4 lata,od kiedy pomysł na film wydostał się na zewnątrz i kiedy myślałem, że Nightwish, Tuomas oraz ja to zwariowani marzyciele.

Wielu z Was wie, że w ciągu 18 dni nakręciliśmy zasadniczą część filmu. Mimo to obiecuję, że materiał który powstał wskazuje na coś innego. Zdjęcia jakie nakręciliśmy są bezcenne i nie ma mowy, by ktoś powiedział, że pracowaliśmy w pośpiechu.

Wiele się nauczyłem od pierwszego ujęcia. Wszyscy musicie zrozumieć, że większość filmów, nawet takich z niesamowitymi pomysłami nie powstaje. Wszyscy ludzie, producenci, ja oraz cały zespół walczyliśmy o to by rozpocząć zdjęcia i wykonać naszą robotę. Oczywiście jeszcze wiele walk przed nami podczas edycji zdjęć, wykonywania efektów specjalnych, miksowania dźwięku, muzyki oraz dystrybucji filmu. W biznesie filmowym nic nie jest jasne. Mimo wszystko z naszymi ludźmi oraz producentami właściwie nie ma możliwości by to nie wyszło.

Teraz, kiedy rozpoczął się etap edycji i nie ma zbyt wiele rzeczy którymi mógłbym oficjalnie się z Wami podzielić może po za tym , że wszystko idzie bardzo dobrze, zdjęcia wyglądają świetnie a a ja tęsknię za domem, chcielibyśmy dostarczyć Wam dużo “informacyjnych cukierków”. Poniżej znajdziecie listę części ludzi z obsady, którzy tak mocno uwierzyli w swoje role i tak świetnie zagrali, że jeszcze nigdy nie miałem okazji być świadkiem czegoś podobnego.

Francis X. McCarthy, Quinn Lord, Marianne Farley, Joanna Noyes, Ilkka Villi, Keyanna Fielding, Ron Lea, Victoria Jung, Hélène Robitaille, Stefan Demers, Anette Olzon, Marco Hietala, Tuomas Holopainen, Emppu Vuorinen oraz Jukka Nevalainen.

Jedna bitwa zakończyła się zwycięstwem najwspanialszego zespołu i całej załogi. Możecie pomyśleć, że jesteśmy szczęściarzami, ale to szczęście nigdy by do nas nie przyszło bez ciężkiej pracy, wkładanego w to serca i wiary. Nie wiem jak mógłbym podziękować fantastycznemu Montrealowi i Wam – fanom zespołu Nightwish za wiarę w ten projekt. Tak trzymać. Wciąż mamy jeszcze kilka mil do pokonania. Podróż do “Imaginaerum” nadal trwa i póki co chciałbym Wam bardzo podziękować za wsparcie.

Stobe Harju – reżyser, “Imaginaerum” (Montreal, Kanada 09.10.2011.

PS: Max, czuję pustkę, bo nie wozisz mnie już do studia. Gdzie nasze poranne rozmowy i silne tanie papierosy?

Tłumaczenie: Cela(oceansouls.pl)

Przeczytaj również...