Wieści o “Imaginaerum” – Stobe

Stobe Harju reżyser filmu “Imaginaerum” umieścił kolejny wpis dotyczący projektu.

“Drodzy przyjaciele zespołu Nightwish i Imaginaerum,

Minęły dwa tygodnie od pierwszego klapsa na planie zdjęciowym. Póki co triumfujemy.  Miny członków zespołu, oglądających pierwsze jeszcze nieedytowane sceny , nie mogły kłamać. Byli bardzo szczęśliwi.

Wielu z Was musi umierać, chcąc otrzymać nowe wieści czy zdjęcia z planu. Nie możemy niestety zbyt wiele pokazać, aby nie psuć efektu końcowego. Jeśli jednak czytaliście poprzedni wpis wiecie już, że Tom oraz Ann są jednymi z bohaterów, a te imiona nie są Wam chyba obce. I nie powinny.

Kiedy zaczynałem prace nad scenariuszem jedna rzecz była dla mnie nadrzędna. To film zespołu Nightwish, nieważne jak fikcyjna historia zespołu mogłaby się wydawać. Nie chciałem używać nazwy grupy, tak jak i imion członków zespołu. Zespół w filmie to Ann, Tom, Marcus, Emil oraz Jack. Wiem, że nie brzmi to zbyt oryginalnie. Mimo wszystko chciałem, żeby publika czuła wyraźnie obecność zespołu.

Mieliśmy niezliczone kłótnie o to, czy użycie imion podobnych do Tuomas, Anette, Marco, Emppu i Jukka jest najlepszym pomostem pomiędzy zespołem i jego fantastycznym odpowiednikiem.
Z początku zespół się ze mną nie zgodził. To była moja decyzja, moja odpowiedzialność z której jestem dumny.
Jeśli ktoś oskarża grupę, że to ich wielkie ego niech przemyśli swoje słowa. To moja decyzja i tak musiało zostać.

Te dwa tygodnie były cudowne. Wielu wspaniałych ludzi, wnoszących w projekt swoje kreatywne pomysły. Mamy cudowną
dyrektor artystyczną i jej zespół. Nasz operator zdjęć jest całkowicie oddany swojemu zadaniu. Osoby odpowiedzialne za makijaż i kostiumy odwaliły kawał dobrej roboty w bardzo krótkim czasie. I obsada! Cały zespół to sami profesjonaliści, o których mogłem tylko pomarzyć rozpoczynając ten projekt. Producenci doskonale rozumieją całą dramatyczność obrazu, sztukę i historię utrzymując nasz budżet na odpowiednim poziomie. Jestem najszczęśliwszym reżyserem na świecie. Cóż więcej mogę powiedzieć.

Najbardziej wstrząsa mną fakt, że ten projekt nie jest jedynie zatytułowany “podróż do wyobraźni”, ale on ową podróżą faktycznie się staje wraz z wszystkimi ludźmi w to zaangażowanymi.

Wasz
Stobe Harju, Reżyser – “Imaginaerum”

PS:

“Wandering after far off music through a desert of ashes. If the tune had a color, it would be a mixture of pink and red. Constantly afraid of it fading away, terrified of the silence that may come.” “

Tłumaczenie:Cela

Przeczytaj również...