Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 21 sie 2019, o 17:24

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2010, o 16:54 
Endless Forms Most Beautiful

Ten felieton jest naprawdę świetny, właśnie czegoś takiego brakowało mi w dyskusjach (nie tylko na tym forum). I dołączam się do "apelu" Frisa: dostrzec za potworem człowieka

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2010, o 17:48 
Century Child

Fristron napisał(a):

Łatwo jest być cynicznym i szyderczym, kiedy człowiek sam nie jest przez swoją naturę obciążony żadnym brzemieniem i pasuje do norm. Kiedy miał normalne dzieciństwo, kiedy nie dręczy go żadne obciążenie ze strony własnej seksualności.

Jest taka prosta zasada proporcjonalności. Mówi ona, że dobro ograniczane na rzecz dobra urzeczywistnianego musi być znacznie mniejsze. W tym wypadku mamy do wyboru albo kastracje pedofila czy też jego utylizacje(skoro dzieci się abortuje, to ludzi utylizuje, by nie powiedzieć canceluje) wbrew losie dziecka czy też dzieci. Wybór dla każdego człowieka, a tym bardziej rodzica jest oczywisty. Możemy sobie pierdolić w domowym zaciszu o tym jak powinniśmy być delikatni i wyrozumiali dla takich czynów, ale prawda jest taka, że jakby Twoje dziecko taki los spotkał to pewnie sam byś chciał zajebać skurwysyna.

No, straszne, że taki pedofil jest pokrzywdzony przez los. Jest wiele osób pokrzywdzonych, nawet zdecydowana większość. Ma to usprawiedliwiać morderstwa, gwałty a potem kierownie na leczenie? Bardzo mi przykro, nie wiem czy jest ktoś kto miał życie idealne, ale człowiek żyjący w społeczeństwie MUSI, po prostu MUSI kierować swoimi popędami. Po to właśnie zostało stworzone społeczeństwo...

Resocjalizacja to marna bajka. Ludzie się nie zmieniają, mogą tylko udawać. Tak samo jak ktoś kto zabił kilku ludzi nigdy się nie zresocjonalizuje tak i osoba która zgwałciła kilka dzieci nigdy tego robić nie przestanie.

Zresztą skoro błyskotliwie napomknąłeś o leczeniu... jak sobie takie coś wyobrażasz?"Panie pedofilu nie wolno gwałcić dzieci bo to złe?" Może hipnoza? Albo gra w skojarzenia?

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2010, o 18:30 

Nie masz zielonego pojęcia, o czym piszesz.

Cytuj:
No, straszne, że taki pedofil jest pokrzywdzony przez los. Jest wiele osób pokrzywdzonych, nawet zdecydowana większość. Ma to usprawiedliwiać morderstwa, gwałty a potem kierownie na leczenie?

Nikt nie postuluje usprawiedliwiania gwałtu, czyś Ty oszalał?!
Chodzi o to, żeby leczyć tych ludzi ZANIM zaatakują, ZANIM zaczną gwałcić.
Tyle że w aktualnej sytuacji to niemożliwe. Wiesz dlaczego? Mechanizm wyparcia. Przy tak gigantycznej, stężonej nienawiści wobec pedofili (nawet tych, którzy walczą ze swoimi popędami) większość takich osób po prostu nie przyjmuje do wiadomości, że może być jednym z nich. Homoseksualizm jest 100x łagodniej odbierany, a i tak nierzadkie są przypadki wewnętrznego coming outu dopiero po 30tce, czyli dwadzieścia od momentu, w którym organizm zaczyna wysyłać o tym sygnały.
A efekt tego jest prosty: większość pewnie walczy z tym wewnętrznie, ale w którymś momencie nie wytrzymuje (odsyłam do zalinkowanego wcześniej artykułu). Nie uda się jednak na leczenie, bo presja społeczna jest zbyt wielka i ludzie nie chcą przyjmować do wiadomości, że mogą na to chorować.

Cytuj:
Resocjalizacja to marna bajka. Ludzie się nie zmieniają, mogą tylko udawać. Tak samo jak ktoś kto zabił kilku ludzi nigdy się nie zresocjonalizuje tak i osoba która zgwałciła kilka dzieci nigdy tego robić nie przestanie.

Bredzisz. Parafilie to jednostki chorobowe i istnieją metody ich leczenia.

Cytuj:
Zresztą skoro błyskotliwie napomknąłeś o leczeniu... jak sobie takie coś wyobrażasz?"Panie pedofilu nie wolno gwałcić dzieci bo to złe?" Może hipnoza? Albo gra w skojarzenia?

http://www.zdrowieseniora.pl/files/User ... /14uty.pdf

Odsyłam do akapitu "terapia parafilii".

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

Ostatnio edytowano 19 cze 2010, o 18:30 przez Fristron, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2010, o 19:42 
Century Child

Fristron napisał(a):
Chodzi o to, żeby leczyć tych ludzi ZANIM zaatakują, ZANIM zaczną gwałcić.
Tyle że w aktualnej sytuacji to niemożliwe. Wiesz dlaczego? Mechanizm wyparcia. Przy tak gigantycznej, stężonej nienawiści wobec pedofili (nawet tych, którzy walczą ze swoimi popędami) większość takich osób po prostu nie przyjmuje do wiadomości, że może być jednym z nich. Homoseksualizm jest 100x łagodniej odbierany, a i tak nierzadkie są przypadki wewnętrznego coming outu dopiero po 30tce, czyli dwadzieścia od momentu, w którym organizm zaczyna wysyłać o tym sygnały.
A efekt tego jest prosty: większość pewnie walczy z tym wewnętrznie, ale w którymś momencie nie wytrzymuje (odsyłam do zalinkowanego wcześniej artykułu). Nie uda się jednak na leczenie, bo presja społeczna jest zbyt wielka i ludzie nie chcą przyjmować do wiadomości, że mogą na to chorować.

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz : ) Wierzysz w coś takiego? Na każde przestępstwo i zwyrodnienie ludzie reaguje z obrzydzeniem i oburzeniem. To natutalne...

Fristron napisał(a):
Bredzisz. Parafilie to jednostki chorobowe i istnieją metody ich leczenia.
Cytuj:
http://www.zdrowieseniora...0pdfy/14uty.pdf

Odsyłam do akapitu "terapia parafilii".

Tak, pigułki na odchudzanie też są. Wiadomo na kim odbiją się nieudane efekty leczenia...

Utpoijnie, bardzo. Wyleczymy wszystko, Tomasz Morus by się nie powstydził.

Ostatnio edytowano 19 cze 2010, o 19:45 przez pp3088, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 08:30 

pp3088 napisał(a):
Ty chyba nie wiesz o czym piszesz : ) Wierzysz w coś takiego? Na każde przestępstwo i zwyrodnienie ludzie reaguje z obrzydzeniem i oburzeniem. To natutalne...

Na homoseksualizm też tak reagowano. Ponieważ mam z tym problemem styczność na co dzień, śmiem twierdzić, że wiele się w tej materii zmieniło.
A tu nawet nie chodzi o to, by akceptować pedofilię jak homoseksualizm (oczywiste mam nadzieję, że to zupełnie różne rzeczy), tylko by dotrzeć z przekazem o możliwości leczenia i opanowania tych skłonności do pedofilów, którzy chcą coś z tym zrobić. Bo jak nie chcą, to wtedy są godni potępienia, i owszem. Nie wcześniej. Z tym przekazem z kolei trzeba dotrzeć do społeczeństwa.

Cytuj:
Tak, pigułki na odchudzanie też są. Wiadomo na kim odbiją się nieudane efekty leczenia...

Utpoijnie, bardzo. Wyleczymy wszystko, Tomasz Morus by się nie powstydził.

Tak, lepiej wszystkich wybić do nogi.

Humanitarnie, bardzo. Stalin (żeby nie używać argumentum ad hitlerum) by się nie powstydził.

Daruj sobie demagogię.*

Co do liczby ofiar - jak dla mnie, patrząc logicznie, system, w którym pedofile (nie wszyscy, ale część z nich jest lepsza niż nic) uświadamiani w porę sami zgłaszaliby się na leczenie spowoduję redukcję liczby gwałtów. Aktualnie działa to tak, że ściga się z pochodnią i krzyżem w rękach już PO fakcie. (I ewentualnie potem się ich leczy, ale to już za późno, bo to pierwszy raz posunięcie się do takiego czynu jest kluczowe, potem idzie coraz łatwiej.) Leczenie, połączone z uświadamianiem społeczeństwa o istocie problemu jest najzwyczajniej w świecie bardziej efektywne.

Aha, w pierwszej fazie leczenia pedofile są izolowani od społeczeństwa, właśnie po to, by zmniejszyć (wykluczyć się niestety nie da) prawdopodobieństwo, że terapia zawiedzie.

*w ogóle porównania jakimi tutaj rzucasz na prawo i lewo są poniżej wszelkiej krytyki. Najpierw porównujesz morderstwo, które może mieć nieskończoną liczbę powodów, do gwałtu na nieletnim, którego podłożem w 99% przypadków (weźmy poprawkę na choroby psychiczne etc.) konkretna jednostka chorobowa. Potem rzucasz tabletkami na odchudzanie w opozycji do kilku form psychoterapii połączonych z farmakologią pod stałym nadzorem i w pierwszej fazie w izolacji. Nieadekwatne, bezsensowne pustosłowie.

Ostatnio edytowano 20 cze 2010, o 09:31 przez Fristron, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 11:38 
Century Child

Fristron napisał(a):
Na homoseksualizm też tak reagowano. Ponieważ mam z tym problemem styczność na co dzień, śmiem twierdzić, że wiele się w tej materii zmieniło.

Sam wspominałeś o krzywdzie drugiej osoby. Tak samo gdyby ktoś powiedzial, żę jest modercą, gwałcicielem, cudzołożnikiem to również by dostał od ludzi porządnie po nerkach.

Fristron napisał(a):
Humanitarnie, bardzo. Stalin (żeby nie używać argumentum ad hitlerum) by się nie powstydził.

Stalin nie Stalin. Utylitaryzm.

Fristron napisał(a):
. Najpierw porównujesz morderstwo, które może mieć nieskończoną liczbę powodów, do gwałtu na nieletnim, którego podłożem w 99% przypadków (weźmy poprawkę na choroby psychiczne etc.) konkretna jednostka chorobowa.

Żaden zdrowy człowiek nikogo nie morduje. Chyba sam upadłeś na głowe pisząc takie rzeczy. Semantyka odgrywa tu mało istotną rolę. Co za różnica czy jest jedna konkretna jednostka chorbowa, czy 5 konkretnych jednostek chorbowych?

Fristron napisał(a):
Potem rzucasz tabletkami na odchudzanie w opozycji do kilku form psychoterapii połączonych z farmakologią pod stałym nadzorem i w pierwszej fazie w izolacji.

Nie wierze w nadprzyrodzone zdolności medycyny. Psychoterapia, farmakologia. Tak, tak : ) Jeszcze hipnoza, telekineza, gra wolnych skojarzeń. To ludzie mają problem by wyleczyć depresję, która nie krzywdzi nikogo poza chorym i to problem wielki, lata żmudnych badań, a Ty myślisz, że wyleczą Ci pedofila z jego naturalnych popędów. Nie da się zrobić z pamięci Tabula Rasa.

Cytuj:
Aha, w pierwszej fazie leczenia pedofile są izolowani od społeczeństwa, właśnie po to, by zmniejszyć (wykluczyć się niestety nie da) prawdopodobieństwo, że terapia zawiedzie.

Zupełeni jak więźniowie w izolatkach i w mniejszym stopniu w normalnych więzieniach. Remedium : )

Ostatnio edytowano 20 cze 2010, o 11:43 przez pp3088, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 15:36 
Dark Passion Play

pp3088, wiem że masz prawo tak myśleć jak piszesz, jednak mam wątpliwości co do Twoich racji!
W życiu wiele może się zdarzyć, nigdy nie wiadomo kto na co zachoruje i czy dopadnie go choroba duszy czy ciała? Wielką tragedią również dla najbliższych jest skrajna zdrowotna przypadłość np. pedofilia, nie tylko dla ofiar i jej najbliższych. Nawet nie próbuję sobie wyobrażać jak bardzo nieszczęśliwe są obie strony ,a najbardziej chory!
I wcale nie mówię tu litości- tylko o wielkiej tragedii obu stron!
Nikt nie rodzi się gwałcicielem, pedofilem ,złodziejem- to tłumaczy , że nie jest to zdrowy stan organizmu, czyli leczyć!
Fris, tekst o Michale kiedyś czytałam i skomentowałam- trzymam za takich kciuki. Sądzę, że to jest jeden z przypadków, każdy jest inny?!

Ostatnio edytowano 20 cze 2010, o 15:51 przez beatag60, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 15:55 

Cytuj:
Żaden zdrowy człowiek nikogo nie morduje. Chyba sam upadłeś na głowe pisząc takie rzeczy. Semantyka odgrywa tu mało istotną rolę. Co za różnica czy jest jedna konkretna jednostka chorbowa, czy 5 konkretnych jednostek chorbowych?

Różnica jest fundamentalna...
Jak leczyć "potencjalnych morderców", kiedy motywem zbrodni może być dosłownie wszystko, od grabieży rabunkowej, przez nienawiść rasową, po zemstę? Niewykonalne.
Gwałty na nieletnich mają jedną, konkretną przyczynę, pedofilię. Jest to parafilia, którą można się nauczyć kontrolować. Uratowanie takiego człowieka (który zazwyczaj w dzieciństwie sam był ofiarą pedofila, a i później ze względu na swoją przypadłość przechodzi piekło) jest jak najbardziej możliwe.

Na resztę Twojego postu nie zamierzam odpowiadać - to same frazesy. Na początku podesłałem link do artykułu dobitnie pokazującego na konkretnym przykładzie, że tacy ludzie są w stanie nauczyć się kontrolować popędy (a leczenie było zaczęte bardzo późno!), potem podesłałem artykuł, w którym miałeś przystępnie opisane metody leczenia. Ty natomiast swoje tezy bierzesz z powietrza i z niechęci wykazania jakiejkolwiek, minimalnej choćby empatii i zrozumienia.
Zatem - nie dogadamy się.

Cytuj:
Fris, tekst o Michale kiedyś czytałam i skomentowałam- trzymam za takich kciuki. Sądzę, że to jest jeden z przypadków, każdy jest inny?!

I właśnie takim jak Michał (nie mam cienia wątpliwości, że są jeszcze inni tacy jak on) trzeba pomóc!

Ostatnio edytowano 20 cze 2010, o 15:57 przez Fristron, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 21:44 
Century Child

Cytuj:
Gwałty na nieletnich mają jedną, konkretną przyczynę, pedofilię. Jest to parafilia, którą można się nauczyć kontrolować.

Jesteś pewien? Masz na to jakies badania popierające?

Fristron napisał(a):
Uratowanie takiego człowieka (który zazwyczaj w dzieciństwie sam był ofiarą pedofila, a i później ze względu na swoją przypadłość przechodzi piekło) jest jak najbardziej możliwe.

Jeżeli byłoby to tak łatwe do osiągnięcia pedofilia powinna z czasem wymrzeć, bo ofiara nie stawałaby się oprawcą. Wierzysz w to?

Fristron napisał(a):
W życiu wiele może się zdarzyć, nigdy nie wiadomo kto na co zachoruje i czy dopadnie go choroba duszy czy ciała? Wielką tragedią również dla najbliższych jest skrajna zdrowotna przypadłość np. pedofilia, nie tylko dla ofiar i jej najbliższych. Nawet nie próbuję sobie wyobrażać jak bardzo nieszczęśliwe są obie strony ,a najbardziej chory!
I wcale nie mówię tu litości- tylko o wielkiej tragedii obu stron!

Niech się kontroluje, skoro jest świadom takiego czegoś. Unika kontaktu z dziećmi i tym podobnych zachowań.

Fristron napisał(a):
Na początku podesłałem link do artykułu dobitnie pokazującego na konkretnym przykładzie, że tacy ludzie są w stanie nauczyć się kontrolować popędy (a leczenie było zaczęte bardzo późno!), potem podesłałem artykuł, w którym miałeś przystępnie opisane metody leczenia. Ty natomiast swoje tezy bierzesz z powietrza i z niechęci wykazania jakiejkolwiek, minimalnej choćby empatii i zrozumienia.

Przeczytałem artykuł. Jest smutny. Tak samo jak smutne są historie wielu morderców, gwałcicieli i innych, których podłożem była przemoc, odrzucenie, depresja. Takie rzeczy jak depresja czy też skazy na psychice są w teorii wyleczalne. Jednak wiadomym jest, że to zostawia ślad na psychice nawet po najlepszym leczeniu. Zwłaszcza traumatyczne przeżycia.

Żeby nie było, jestem za karaniem śmiercią tylko tych pedofilów co dopuścili się tego czynu. Reszty nie, niech kontrolują swoje instynkty, niech się nawet lecza, ale jak popełnią przestępstwo to ich przeszłość nie ma wartości łagodzącej, jak dla mnie.

Proponuje poczytać historie seryjnych morderców. Każdy z nich był molestowany, bity, poniżany czy też odrzucony w dzieciństwie. Każdy, bez wyjąku. Nie mówmy tu o moderstwach rasowych bo to również morderstwo z powodu choroby, głupoty... ale jej nie wyleczymy to pewne.

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 22:21 

pp3088 napisał(a):
Jesteś pewien? Masz na to jakies badania popierające?

Nie mam badań, wydawało mi się oczywiste, że czyny pedofilskie powoduje pedofilia. Ludzi, u których nie występuje ta parafilia, nie kręcą takie rzeczy.
Jednak nawet jeśli nie, to aktualnie omawiamy przypadek pedofilii, nie gwałtów wynikających np. z choroby psychicznej.

Cytuj:
Jeżeli byłoby to tak łatwe do osiągnięcia pedofilia powinna z czasem wymrzeć, bo ofiara nie stawałaby się oprawcą. Wierzysz w to?

Nie wiem, czy na pewno z czasem wymrze, ale warto chyba spróbować, nie?

Cytuj:
Niech się kontroluje, skoro jest świadom takiego czegoś. Unika kontaktu z dziećmi i tym podobnych zachowań.

Jakaś część z nich na pewno próbuje. Podejrzewam, że z różnymi skutkami, niestety. Właśnie dlatego potrzebne im leczenie.

Cytuj:
Przeczytałem artykuł. Jest smutny. Tak samo jak smutne są historie wielu morderców, gwałcicieli i innych, których podłożem była przemoc, odrzucenie, depresja. Takie rzeczy jak depresja czy też skazy na psychice są w teorii wyleczalne. Jednak wiadomym jest, że to zostawia ślad na psychice nawet po najlepszym leczeniu. Zwłaszcza traumatyczne przeżycia.

Żeby nie było, jestem za karaniem śmiercią tylko tych pedofilów co dopuścili się tego czynu. Reszty nie, niech kontrolują swoje instynkty, niech się nawet lecza, ale jak popełnią przestępstwo to ich przeszłość nie ma wartości łagodzącej, jak dla mnie.

Zgadzam się. Ani razu nie powiedziałem, żeby nie karać tych, którzy aktu pedofilii się dopuścili.
Kontrolowanie instynktów (umożliwiane zazwyczaj wyłącznie przez leczenie) należy im jednak ułatwić tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 22:29 
Century Child

Fristron napisał(a):
Nie mam badań, wydawało mi się oczywiste, że czyny pedofilskie powoduje pedofilia. Ludzi, u których nie występuje ta parafilia, nie kręcą takie rzeczy.
Jednak nawet jeśli nie, to aktualnie omawiamy przypadek pedofilii, nie gwałtów wynikających np. z choroby psychicznej.

Odnosiłem się do kontroli.

Fristron napisał(a):
Nie wiem, czy na pewno z czasem wymrze, ale warto chyba spróbować, nie?

Warto.

Fristron napisał(a):
Zgadzam się. Ani razu nie powiedziałem, żeby nie karać tych, którzy aktu pedofilii się dopuścili.
Kontrolowanie instynktów (umożliwiane zazwyczaj wyłącznie przez leczenie) należy im jednak ułatwić tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Widzisz, to będzie tak jak jest teraz. Posądzą o chorboe psychiczną, dadzą do wariatkowa(na leczenie) 5-6 lat i wypuszczą, a czy zdrowy to nie wiemy. I tu jest problem.

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2010, o 22:38 

pp3088 napisał(a):
Odnosiłem się do kontroli.

Dokładnych danych nigdzie nie podają, ale kilka niezależnych od siebie artykułów stwierdza jednoznacznie, że choć to parafilia z rodzaju nieuleczalnych, to nauczenie się kontrolowania tych odruchów jest możliwe.

Jeśli idzie o karanie tych, którzy już się dopuścili czynu, to uważam, że powinni być co najmniej trwale izolowani od społeczeństwa (nie mam w tym momencie czasu ani ochoty na dyskusję nad zasadnością kary śmierci).

Natomiast chodzi o naprawienie tej sytuacji:

http://wolnemedia.net/?p=14589

Srsly, to jest przerażające, jak bardzo wszyscy mają tych ludzi w dupie dopóki nie zaatakują.

Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2010, o 14:34 
Imaginaerum

Fristron napisał(a):
Może parę osób przeczytawszy go, trochę przejrzy na oczy. Dostrzeże za potworem człowieka - zazwyczaj ofiarę, która przeradza się w kata. Zrozumie, że licytowanie się, co brzydkiego takiemu #$!@%@$^ jeszcze zrobić to nie jest żadne rozwiązanie.

Ja rozumiem, leczyć ich jako chorych. Ale powiedz osobie, która padła ofiarą takiego, że zrobił jej to pokrzywdzony człowiek?
Rzecz w tym, że powinno się w tym zabałaganionym państwie zapobiegać, nie leczyć, bo leczenie to trochę za późno. Ale jednak nie popadajmy w paranoję - z dwójki osób to ofiara pedofilii jest tu tak naprawdę ofiarą.

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2010, o 20:47 

Ofiara pedofila staje się bardzo często potem katem (jeśli jest płci męskiej, 97% przypadków jakichkolwiek parafilii występuje u mężczyzn).

Co zresztą prowadzi do wniosku, że zgwałceni przez pedofilów chłopcy powinni być potem pod szczególną obserwacją, jako grupa ryzyka.

Leczenie parafilii nie musi się odbywać po zaatakowaniu ofiary. Za to jak Ty byś chciała im zapobiegać? Żeby ludzie na pedofilię nie chorowali, to trzeba by ją usunąć, tak, żeby nie było ofiar - a gdyby to się dało, to cała dyskusja byłaby niepotrzebna.

Co do powiedzenia ofierze, że skrzywdził ją pokrzywdzony człowiek, nie do końca rozumiem, co masz na myśli. Już pisałem, że pedofil, który zaatakował powinien być ukarany. Leczyć należy przede wszystkim tych, którzy mają zapędy, a jeszcze nie zaatakowali - bo tu jest największa szansa sukcesu i ocalenia tego człowieka.

PostNapisane: 9 maja 2019, o 17:02 
Angels Fall First

W sprawach prawnych trzeba zasięgnać wiedzy u źródła. Polecam http://adwokatgrochola.pl Moim skromnym zdaniem jeden z lepszych. Dobra współpraca i jakosc uslug na najwyzszym poziomie to u niego standard.

Strefa czasowa: UTC + 1