Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 21 sie 2019, o 18:07

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 maja 2008, o 21:06 
Once

Media co niedzielę bombardują nas informacjami na temat oprawy pierwszych komuni... restauracja, laptop, quad...

Pytanie do was - czy ludzie nie przesadzają

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2008, o 21:12 
Once

Co to w ogóle za temat XD?

No, ale jak mus to mus. Dla mnie idea samej komunii już dawno została zatracona. Każdy dzieciak czeka teraz tylko na prezenty, a nie to co w tym dniu najważniejsze. Nie będę mydlił oczu i powiem, że dla mnie wtedy też było najważniejsze co dostanę xP Media zauważyły, że komunia to żyła złota i trach. Aczkolwiek dużo bardziej irytuje mnie robienie z Bożego Narodzenia misz-masz, a o najbardziej komercyjnym święcie Walentynkach to już nawet nie będę wspomniał :P (mimo, że wspomniałem :P).

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2008, o 21:15 
Once

Jeśli mediom i innym branżom udało się skomercjalizować Boże Narodzeni i Wilekanoc to uda się wszystko.Mnie jakoś to nie dziwi.Świat już jest tak popierdolony w swoich poczynaniach, że nei zdziwi mnie już nic.Da się zarobić na wszystkim.Pieniądze rządzą światem i to już się raczej nigdy nie zmieni.

Believe me when I say this wasn't all for nothing.

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2008, o 21:35 
Dark Passion Play

U mnie komunia odbyła się tydzień temu. I rzeczywiście, widziałem po bracie, że na Komunii mu najmniej zależało - byle do domu oglądać prezenty i liczyć pieniądze :P Jeżeli chodzi o mnie, miałem nadzieję, że mój braciszek w kościele nic nie odwali i że to wszystko szybko się skończy. Ja po prostu nie przepadam za tego typu świętami: goście, zawracanie głowy, latanie to tu, to tam... Ech, to nie dla mnie...

PS.Brat dostał wieże i troche kasy, gdyby kogoś to interesowało...

Ostatnio edytowano 18 maja 2008, o 21:36 przez nightmichael, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 11:38 
Endless Forms Most Beautiful

No ja właśnie słyszałem, że te wszystkie mega-prezenty to się zdażają tylko u goroli (okolice W-wy) i rodzinki z Niemiec. Mój brat miał komunię rok rok temu, ale, że nie należymy do burżujów, to i imprezka nie była na dużo ludzi, ani jakiejś góry prezentów też nie zgarnął; ale to nie zmienia faktu, że oczywiście te całe pierwszy przyjęcie ciała bożego (sami kanibale) czy inne cuda, to dzieciarnia ma raczej w dupie.

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 16:46 
Imaginaerum

Wiecie. Dziś w klasie właśnie przeżywaliśmy ten temat pierwszo-komunijny. Ja pamiętam za moich czasów> dostałam prawdziwy rower> to był hit...a teraz...za dwa lata dwie moje siostry idą do komunii i ciotki sala chcą wynająć> już liczą ile razem tego będzie, bo trzeba już zamawiać. To sakrament przecież jest. Po co tyle zamieszania? I nie dziwne, ze takie dzieci czekają na ten dzień, bo dostaną prezenty, a nie bo to coś wielkiego, duchowego. I (nie wiem nei w każdej parafii sie to przyjęło) święcenie otrzymanych prezentów...toć to parodia czysta...A każdy narzeka na kosciół, na kler> a ludzie sami to prowokują.
Czuję, ze Beezqp zamknie ten temat tak szybko jak został on otworzony.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 18:00 
Once

Izuś napisał(a):
Czuję, ze Beezqp zamknie ten temat tak szybko jak został on otworzony.

Nie wywołuj Wilka z lasu... ;) .W końcu póki co odbywa się tu kulturalna dyskusja.Nie może być tematu a Religiach więc niech chociaż ten będzie.

Believe me when I say this wasn't all for nothing.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 18:07 
Once

Zawsze można temat uogólnić do ogólnego rozpieszczania bachorów :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 19:36 
Endless Forms Most Beautiful

Gadka mogłaby być ciekawa, ale za niedługo może zahaczyć o ten punkt regulaminu:

Cytuj:
1. Forum nie jest miejscem do manifestowania swoich poglądów religijnych(...)

Dzień, w którym dziecko przystępuje do I Komunii należałoby zdecydowanie rolę motywu przewodniego, czyli prezentów. Moim zdaniem to książki, 'nieśmiertelne' bombonierki, upominki związane z tym świętem, czy ogólnie sferą duchową bądź religijną powinny stanowić podarunki, a nie laptopy, komórki czy rowery górskie.
Pojawia się pytanie, czy w wieku +/- 9 lat dziecko jest w stanie (na swój, ale właściwy sposób) zrozumieć wagę tego sakramentu. Moim zdaniem - tak. Ale tylko przy odpowiednim przygotowaniu ze strony rodziców i katechety, bądź księdza.

And if it's not inside your bloode
You will never understande...

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 20:08 
Imaginaerum

Tylko widzisz Ivan, niewiele osób ma do tego tematu takie zdrowe podejście, bo w Polsce panuje niestety mentalność, że "a u sąsiadów to na komunię Maciek dostaje laptopa, to my nie możemy być gorsi". Z ciekawostek- w weekend akurat w radiu słyszałem, że obroty sklepów z elektronicznymi gadżetami w okresie na 2 tygodnie przed komuniami wzrastają o, uwaga!!!, 60%, co tylko potwierdza, że książki raczej najpopularniejszym prezentem nie są, a powinny... Ja tam jednak uważam, że najlepszym możliwym prezentem jaki można dostać/podarować na komunię jest rower i swojego zdania nie zmienię :P .

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 20:27 
Byt Transcendentny

Jak napisał Ivanhoe, dopóki posty nie zahaczają spraw religijności a raczej postaw społecznych - dyskusja jest jak najbardziej dozwolona.

Co do tematu... Myślę, że dziecko nie zdaje sobie sprawy z tak poważnych rzeczy, i choć czuje, że coś ważnego się dzieje itp. - nie jest w stanie tego "ogarnąć". Nic dziwnego, że ważniejsze dla niego jest przyjęcie, prezenty, spotkanie z kuzynami itp. ;) Tym bardziej, że taka sama jest postawa dorosłych - organizowanie komunii to wydatki, kuchnia, ciasteczka, pożyczanie sprzętów; pójście na komunię to liczenie, ile dać kasy, jaki prezent kupić... Tak się już utarło w społeczeństwie. I imho nawet Boże Narodzenie nie jest tak materialistyczne jak komunia właśnie :roll:

Co do prezentów - cóż, ja na swoją komunię dostałem używany zegarek, rolki, parę bombonierek i kilkaset złotych [nie jestem, jak się można domyśleć, z zamożnego rodu...]. Dlatego jak słyszę i czytam, co dostają jakieś byle jakie dzieciaki, to trochę odzywa się we mnie nutka zawiści.
Nie potrafię zrozumieć, na co takiemu ośmiolatkowi laptop, komórka, aparat cyfrowy itd. - JEDYNE co mi przychodzi do głowy, to wykorzystywanie dzieci do szpanowania jednej rodziny przed innymi, jaka to ona nie jest wspaniała, ważna i wysoko postawiona :roll: A dzieci się w tym wychowują, uczą - i potem się rodzą: pogarda, zawiść i inni "przyjaciele" :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, o 16:33 
Century Child

A potem się człowiek dziwi skąd tyle Noobów w grach MMORPG albo tyle blogów i używania pisma trawiastego -_- Kurdę, dzieciaki powinny dostawać dostęp do internetu dopiero po przejściu jakiegos kursu.

Wracając do tematu ja dostałam rolki, rower, zegarek i trochę kasy. Z rolek wyrosłam, z rowera także, ale zamieniłam je na dwie worki ziemniaków u jednego gospodarza :D a zegarek także się popsuł, poza tym nie używam takiego sprzętu jak zegarek od kiedy weszły na rynek telefony komórkowe.

Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, o 16:43 
Once

Ja dostałem tylko rower na którym bardzo rzadko jeździłem. Nie ma to jak dobry składak xD
Aczkolwiek jak przeglądam zdjęcia komunijne to moją uwagę przykuwała przede wszystkim prawa strona kościoła na której zasiadała żeńska część komunijna :lol:

PostNapisane: 14 kwi 2019, o 17:13 
Angels Fall First

Polecam coś z tej strona https://e-zegarki.com/pl/c/Zegarki-Breitling/29 mają bardzo dużo zegarków i biżuterii, myślę ze w sam raz na prezent komunijny by się nadawały. Polecam zapoznać się z ich ofertą.

PostNapisane: 11 maja 2019, o 13:29 
Użyszkodnik

Teraz dzieciom na komunie daje się takie wypasione prezenty, że bez pożyczki chwilówki się nie obejdzie, Dawne czasy już nie wrócą, teraz drony ludzie kupują na prezent komunijny..,

Strefa czasowa: UTC + 1