Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 12 lis 2019, o 01:55

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2009, o 21:06 
Century Child

IMO, Roland to samolubny gostek, gotowy w imię swej idei poświęcić nie tylko siebie, co byłoby zrozumiałe, ale także swych przyjaciół i "co tylko trzeba będzie". I dopóki się nie zmieni, to będzie skurczybyk zapieprzał do tej swojej wieży bez końca. Kit mu w oko, jeśli się nie zmieni...

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 17:49 
Once

Dla mnie ta saga to opowieść o klątwie i przekleństwie (a co za tym idzie o okrutnej zemście), od której nie można uciec nawet jeśli ucieka się do innego świata. Śmierć tutaj to drzwi do innego, równoległego świata lub naszego świata w innym czasie. Wstrząsające jest zakończenie - zrobiło mi się na nim niedobrze chociaż to tylko 1 zdanie i nic w nim drastycznego nie ma. Największe wrażenie zrobiły na mnie tomy do Wizard and Glass włącznie - ten ostatni opowiada przejmującą historię, od której tak naprawdę wszystko się zaczęło - historię wojny, przyjaźni, dorastania, miłości i straty. Książki są imo świetnie napisane - King w szczytowej formie, jednak ostatni tom jest zbyt abstrakcyjny jak na mój gust. Nie podobało mi się wprowadzenie Kinga jako jednego z głównych bohaterów i do w dodatku jako osobę stwarzającą wszystkie te światy (artysta - stwórca => aż mnie mdli takie to oczywiste i tandetne ). Toteż nie skończyłam ostatniego tomu, ale zakończenie przeczytałam.

Fundacja Azyl

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 19:03 
Dark Passion Play

Mi sie podobało to, że King sie ,,wkręcił" w swoje dzieło. Mam jakieś ,,ale" do roli jaką w nim pełni, ale aż tak to mnie nie razi. Poza tym poprzez wprowadzenie siebie stwarza tą magiczną aurę łączności światów ( tak samo jak tytuły utworów muzycznych, książek, inne osobowości historyczne). Someone Saved My Life Tonight ;)

Mówiłem im dlaczego nie podpalić meczetu, narodowe kościoły tych islamskich i hinduskich idiotów, czemu nie zamiast podpalać i niszczyć stare norweskie rękodzieło. Mogli zamiast tego wybrać meczety, z ludźmi w środku!.

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 19:28 
Endless Forms Most Beautiful

Hey Jude ;) . Mi się ten zabieg (miał on jakąś śmieszną naukową nazwę, ale, cytując Kinga w innej książce "Nie będę się zniżał do używania słów kończących się na -izm" ;d ) osobiście spodobał, ponieważ King nie spuszcza się nad swoją osobą (jak to niektórzy artyści mają w zwyczaju :P ), a po prostu robi pewną dziwaczną pętlę rzeczywistości, kiedy człowiek wie, że ten King w książce też pisze i pisze Kingu w książce w książce. Fajny motyw.
A siódmy tom to jak dla mnie najlepszy po czwartym, przy pożegnaniu z Susannah się normalnie niemal poryczałem. A euforia przy krzykach Rolanda biegnącego do Wieży nie ma sobie równych ;) .

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 21:21 

Valcro Fly :wink: . Mnie też bardzo spodobał się motyw z wstawieniem siebie (i swoich książek) do świata przedstawionego. W tych fragmentach brakuje tylko... czytelnika - bo skoro na stronnicach powieści łączą się dwa z trzech światów literackich, to możemy poczuć się trochę zazdrośni, że i nas nie ma w Bangor, Maine. No i tak jak pisałem już kiedyś, 7. część niemalże dorównuje "Czarnoksiężnikowi i kryształowi" - a sceny z Algul Siento to jedne z najlepszych fragmentów książki.

Fris, napisz dwa słówka w temacie Kinga o "Ręce mistrza", bo pomijając znajomość cytatu z izmami, nie wiem jakie wrażenia po przeczytaniu najnowszej powieści Króla.

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2009, o 19:05 
Wishmaster

polityk2 napisał(a):
Mnie też bardzo spodobał się motyw z wstawieniem siebie (i swoich książek) do świata przedstawionego.

Mi się na początku wydawał taki trochę... zbyt samouwielbieńczy - pisanie o sobie jako o bogu, Ganie, czy jak kto chce, no proszę was... Ale on w zasadzie nie wywyższa siebie tylko pisanie w ogóle, a motyw sam w sobie jest bardzo ciekawy i oryginalny.

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 12:00 
Dark Passion Play

Mimo iż mnie 'Mroczna Wieża' jest póki co obojętna (cały czas zabieram się, żeby to przeczytać i wciąż mi to nie wychodzi :wink: ), czuję się w obowiązku poinformowania Was o... przymiarkach do powstania ekranizacji. Twórcą miałby być J.J. Abrams, któremu zawdzieczamy genialne 'Lost' czy 'Project: Monster' oraz nadchodzącego 'Star Treka'. Na razie przeprowadzone zostały wstępne rozmowy z Kingiem. Film niestety/stety powstanie nie wcześniej niż za 1,5-2 lata - wpierw Abrams musi zakończyć pracę nad ostatnim sezonem 'Zagubionych'. Źródło: Filmweb.

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 13:16 

No nie, więc wszystkie moje nadzieje mogę pogrzebać. O tym wszystkim wiadomo od ponad dwóch lat, ale jako, że rozmowy ustały, byłem pewien, że King sięgnął po rozum i pokazał Abramsowi cztery litery... a tu taka niemiła niespodzianka.

No nic, ide się porozglądać za jakąś petycją co do wstrzymania realizacji filmu - nic więcej nie zrobię.

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 13:34 
Dark Passion Play

Też nie chciałbym aby film powstał :( Tak dużo mam wyobrażen odnosnie tej historii a film to wszystko spierdoli.

Mówiłem im dlaczego nie podpalić meczetu, narodowe kościoły tych islamskich i hinduskich idiotów, czemu nie zamiast podpalać i niszczyć stare norweskie rękodzieło. Mogli zamiast tego wybrać meczety, z ludźmi w środku!.

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 18:15 
Imaginaerum

Herod napisał(a):
Też nie chciałbym aby film powstał :( Tak dużo mam wyobrażen odnosnie tej historii a film to wszystko spierdoli.

No wiesz, zawsze możesz po prostu nie obejrzeć ;) . A mnie co innego w tym newsie zainteresowało, a mianowicie:
Cytuj:
Film niestety/stety powstanie nie wcześniej niż za 1,5-2 lata - wpierw Abrams musi zakończyć pracę nad ostatnim sezonem 'Zagubionych'.

Czyli piąty sezon Lostów będzie ostatnim - no, w końcu jakaś dobra wiadomość ;) . Chociaż ostatnie kilka odcinków było już nawet całkiem dobrych, ale znając pomysły scenarzystów oraz fakt, że pomysł z podróżowaniem w czasie daje im od groma możliwości jeśli chodzi o fabułę, to prawdopodobnie w kolejnym sezonie akcja miała by miejsce w starożytnym Egipcie, ewentualnie Sawyer pomagałby Szewczykowi Dratewce pokonać Smoka Wawelskiego ;) .

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 18:20 
Byt Transcendentny

Arcasto napisał(a):
Czyli piąty sezon Lostów będzie ostatnim - no, w końcu jakaś dobra wiadomość

6 będzie ostatnim. A 5 to świetna zwyżka formy po słabym 4 :P

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 18:57 
Imaginaerum

Arcasto napisał(a):
Herod napisał(a):

No wiesz, zawsze możesz po prostu nie obejrzeć ;)

Czasem ciekawość może zwyciężyć :P No i pewnie wszędzie będą plakaty, zwiastuny, informacje o tym itp.
Też się trochę obawiam tego filmu. Za Herodem: nie chcę, żeby film mi zniszczył moje wyobrażenia. A w ogóle to uważam, że niektórych książek nie powinno się ekranizować. Niech ci, co chcą poznać historię, ruszą dupy i przeczytają książkę :P

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2009, o 21:27 

PannaKabaczkowa napisał(a):
A w ogóle to uważam, że niektórych książek nie powinno się ekranizować.

Pierwszy lepszy przykład - w tym roku mieliśmy nowe 5 filmów nominowanych do głównego Oscara. Jak myślisz - ile było opartych na książce? 3, w poprzednim tyle samo.

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2009, o 10:35 
Imaginaerum

Reżyserom kończą się pomysły i muszą brać się za ekranizacje czyichś pomysłów, żeby zarobić? ;)
Ale napisałam to zdanie dlatego głównie, że o wiele bardziej wolę przeczytać książkę niż obejrzeć film na podstawie książki (które bardzo często odbiegają od zamysłu w powieści).

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2009, o 19:28 
Wishmaster

Niech oni się lepiej zabiorą za robienie filmów na podstawie jakiś "Zmierzchów" albo czegoś w tym stylu - wtedy przynajmniej będą mogli powiedzieć, że poziom filmu aż tak bardzo nie odstaje od poziomu książki. Nie mówię, że zawsze książka jest lepsza od filmu - ale dawno się tak nie zdarzyło.
Poza tym nie wyobrażam sobie ekranizacji "Mrocznej Wieży", to nie nadaje się do przeniesienia na ekran.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  >>

Strefa czasowa: UTC + 1