Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 16 gru 2019, o 14:36

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2006, o 12:51 
Endless Forms Most Beautiful

Kate napisał(a):
Daviduzz napisał:
Ale najlepsze jest to, że na czwartkowej naszej lekcji ma jednocześnie inną klasę. Na czwartek mieliśmy azmówionego Wertera. Więc co robimy? Zaczynamy dzień wcześniej, czyli dzisiaj...

A nam pani akurat przełożyła na czwartek, bo wiekszość oczywiście nie przeczytała... Daviduzz napisał:
A co do samego Wertera. Mam za sobą 33% i muszę powiedzieć, że nie jest jednak tak źle.

Ja już przeczytałam i też myślę, że całkiem w porządku ta książka. Daviduzz napisał:
Jak się sprężę, to zdążę przeczytać resztę do dzisiejszego polskiego (zaczynam lekcje o 13.00, a polski mam od 17:35 ).

Zdążysz - 50 stron Nie zaciekawa pora jak na lekcje :/

Po pierwsze (zaczynając od końca posta Kate :) ) - nie zdążyłem. :D Ale nic strasznego, bo choć miałem dwie lkecje, to głupia baba nie zaczęła nawet tematu o Werterze. Na dodatek zapowiedziała coś innego na następną katechezę :), więc kwestia została odroczona.

Co do moich godzin lekcyjnych - Moja szkoła jest jedyna w swoim rodzaju - im wyższa klasa, tym później kończy się lekcje :). Och, no i jest się większym debilem i pijakiem. :D Przynajmniej w przypadku mojego profilu - mat-inf.

No i co do samego Wertera - skończyłem w okolicach 80 strony, czyli blisko samobójstwa. Nie było rzeczywiście tak źle. Ale naprawdę ciekawa była ocena mojego kumpla - "najlepsze są 2 ostatnie strony - wtedy, gdy się męczy 12 godzin"...

Would I have them both to keep

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2006, o 16:16 
Angels Fall First

Ja niedawno przeczytałem "Potop". Nuda. Nic więcej. Za to bardzo dobrze wspominam "Dżumę", "Mistrza i Małgorzatę", "Kubusia Fatalistę i jego Pana" (choć tylko "Dżumę" przeczytałem z przymusu). Bardzo lubię też mitologie. I Greków, i Rzymian. Z innymi się nie spotkałem w poważniejszej skali, aczkolwiek żałuję.

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2006, o 13:37 
Angels Fall First

Pierwsza lekcja z Werterem za mną. A teraz przez tydzień mamy wolne od polskiego, bo pani profesor jedzie do Hiszpanii. Ale już powiedziała, że mamy czytać "Dziady". Tempo w tym roku to mamy niezłe...

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2006, o 16:52 
Over the hills and far away

O matko... Przeczytałam Ludzi Bezdomnych. Z przymusu :x

Nudy, nudy, nudy. Jest kilka ciekawych rzeczy - np łacińskie zdanie, które bardzo mnie zaintrygowało, a które Żeromski wrzucił tam chyba przypadkiem. Trochę za mało nawet jak na średniej jakości książkę.

Atmosfera przypomina mi zimną, nieprzyjemną sień mojej prababci o zapachu kapuściano - starościanowego chłodu. Nie za miło.

Nie mogę wyczuć myśli przewodniej - nie mogę wyczuć nawet tego, czy takowa była (jest wiele wątków, ale łączą się... nie, w sumie to nie wiem, czy się łączą - są trochę dziwne).

Judym: życie złudzeniami, których większość ludzi pozbywa się w 7 roku życia, a dodatkowo wybieranie sobie swojego nieszczęścia,
Joasia Podborska: "panna o jedno słowo za mało" i po co słać ciężko zarobione pieniądze bratu, skoro wie się, że je umyślnie przepija?
...i Żeromski - styl pisania, którego nie mogę wyczuć.

Imho minus. Wieeelki minus. Nic więcej... :x

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2006, o 13:44 
Endless Forms Most Beautiful

Hurrra!!!! Moja pseudopolonistka wreszcie zapowidziałą Wertera, tj. zadała pracę na jego temat. Trzeba będzie wrócić do książki, bo od czasu tego pamiętnego dnia z galopowym czytaniem (zatrzymałem się na 70-którejś stronie) odechciało mi się przedzierać się przez to bagno :D ...

Would I have them both to keep

Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2006, o 18:38 
Once

No ja osobiście w ogóle Żeromskiego nie lubię, przynudza na całej linii.

A ja ostatnio hardcore'owo Edypa przeczytałam w autobusie
(pksm więc katorga straszna) na stojąco. How nice...

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2007, o 16:51 
Oceanborn

Cóż... Ja również nie trawie Żeromskiego. Uwielbiam Szekspira. "Stracone zachody miłości" bodaj, czy "poskromienie złośnicy" pod ławką czytałam. Tylko sie śmiałam jak głupia i wyszło...

nie istnieją.
Skąd więc było to piórko we włosach?

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2007, o 17:34 
Angels Fall First

Ja mam świra na punkcie Szekspira (w podpisie mam jeden wers z Sonetu XVIII). Uwielbiam wszystkie jego sztuki. Z lektur uwielbiam także Balladynę i Władcę Pierścieni.

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2007, o 13:40 
Imaginaerum

Ja w zyciu moim calum przeczytalam moze z 5 lektur od deski do deski.Tak zawsze do polowy i konczylam bo nudne same.Ale Hobbit jak mielismy w gimnazjum tak mnie wciagnol ze potem cala trylogie kupilam se.

Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2007, o 16:06 
Angels Fall First

miałam przeczytać "Nad Niemnem" Orzeszkowej. Pomyślałam sobie- pozytwizm, może będzie coś w rodzaju drugiej "lalki". Pomyliłam się... Odpadłam przy zdaniu o piciu z kielicha zapomnienia...
a teraz więłam się za "zbrodnię i karę". Na razie całkiem niezła.

Don't you know you need some time...all alone

Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2007, o 12:00 
Highest Hopes

Mam zamiar na wakacjach wziać się za Nad Niemnem. Póki co jestem w trakcie oglądania filmu.
Zbrodnia i kara jak już gdzieś pisałam była dla mnie ciężka.
Obecnie przerabiamy Jądro Ciemności. Książka na jeden wieczór - 70 str :>. Czytało mi się przyjemnie, choć wypowiedzi koleżanek z klasy nie zapowiadały tego. Spodziewałam się może troszkę więcej akcji w związku z podróżą przez dżunglę, na czym się zawiodłam, ale i tak lektura przystępna.

Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2007, o 19:56 
Angels Fall First

Jedyna lektóra jaką przeczytałem z chęcią i mi się spodobała to był "Hobbit - Czyli tam i spowrotem", ale trudno było ją zdobyć, na 3 klasy (około 90 uczniów) około 30 książek, wkońcu nauczyciele się dogadali. Dla tych co nie wiedzią ksiażka ta jest początkiem całej trylogi władcy pierscieni, opowiada o bilbo jak wyruszył z gandalfem i 13 krasnoludami, jak zdobył pierscien itp. polecam

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2007, o 13:56 
Highest Hopes

Właśnie po jej przeczytaniu nabrałam ochotę na Władcę, co pewnie jest częstym zjawiskiem :D. Hobbit i I część WP podobały mi się najbardziej. Podobno film ma być :).

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2007, o 16:27 
Angels Fall First

ja tez słyszałem o filmie, ale nie wiem czy na pewno, ale fajnie by było. wtedy by można było sprzedawać filmowa trylogie :D

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2007, o 16:38 
Imaginaerum

Ja powiem ze jak ogladne film to nie mam checi pozniej po ksiazke siegac.Film jest zawsze 2 razy nudniejszy niz cala ksiazka.Dlatego nie ogladam adaptacjii lektur bo pozniej wiem ze po ksiazke nie siegne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  >>

Strefa czasowa: UTC + 1