Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 15 paź 2019, o 22:09

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2005, o 15:57 
Angels Fall First

Witajcie! Właśnie wpadłam na pomysł założenia tematu o serii Forgotten Realms, czyli (po spolszczeniu) Zapomniane Krainy. Jakby ktoś nie wiedział, to seria książek fantasy, chyba całkiem znana, i obejmująca sporo książek. Tu rzucę paroma tytułami: np. Trylogia Doliny Lodowego Wichru, czyli "Kryształowy Relikt", "Strumienie Srebra" i "Klejnot Halflinga". Z Forgotten Realms wyszło też parę gier, np. Baldur's Gate (moje ukochane cudeńko :D ), Neverwinter Nights i Icewind Dale. Zapraszam do pisania każdego kto czytał, może grał, a może zamierza czytac.

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2005, o 17:47 
Byt Transcendentny

Ja czytałem jedną książkę, mianowicie Świątynię Złych Żywiołów. Z tego, co pamiętam, to mnie nawet wciągnęła - ale to pewnie temu, że opowiadała standardową, banalną historię, a ja zbyt wiele do czynienia z książkami nie miałem. I w sumie - fajne to to było. Nic nadzwyczajnego, ale szybko i fajnie się czytało ;) A jak jeszcze ktoś świat zna w drobnych szczegółach z podręczników gracza i ekranu komputera, to jeszcze lepiej mu się będzie pochłaniać lekturę ;)

Jeśli zaś idzie o serię komputerową FR, to swojego czasu liznąłem chyba wszystkiego oprócz Planescape: Torment. Ale ukończyłem tylko Neverwinter Nights...

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2005, o 18:25 
Użyszkodnik

Beezqp- Planescape to calkiem inny swiat niz FR :P

Co do serii FR, jest osadzona w moim zdaniem najlepszym swiecie fantasy. Czytalem kilka ksiazek i szczerze polecam Trylogie Mrocznego Elfa ("Ojczyzna", "Wyganie", "Nowy dom"). Swiatnia byla nudna, ale przyjemnie sie nawet czytalo.

Swiat Zapomnianych Krain moim zdaniem mozna najlepiej poznac grajac w Dungeons & Dragons, ale to juz zabawa dla maniakow, na troche dluzsza chwile niz cRPG, ktore z Baldurem na czele stanowia bardzo dobre wprowadzenie do swiata jak i "papierkowego" D&D. (swoja droga mam 3 podstawowe podreczniki w domu, wiec Beezqp jak kiedys sie bedziemy widziec to mozna sobie zagrac :P )

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2005, o 18:26 
Angels Fall First

Właśnie za to, że łatwo i szybko się czyta, cenię tę serię... :D Już ze 30 książek z FR przeczytałam i się na pewno na tym nie skończy.
A ja Świątynię Złych Żywiołów to widziałam tylko razem z grą Świątynia Pierwotnego Zła. Da się to gdzieś dostac oddzielnie?
Trylogię Mrocznego Elfa jak najbardziej polecam. Dzieje Drizzta Do'Urdena na długo utkwiły mi w pamięci :wink: . Kto nie czytał, niech żałuje :wink: Ewentualnie może chce ktoś, żeby mu streścic? Jestem do usług! :wink:

Ja grałam w Baldur's Gate (nie skończyłam, bo mi się coś pokopało ogólnie z grą i nie mogłam gdzieśtam wejśc), Baldur's Gate 2 + dodatek Throne of Bhaal (skończyłam, z niewielką pomocą taty), Icewind Dale i Icewind Dale 2 (nie skończyłam, chyba za głupia jestem :? ) i Neverwinter + oba dodatki (przeszłam, bo jakieś wyjątkowo łatwe było. Tylko sam scenariusz był denny, znudziły mi się takie rzeczy w stylu "jesteś ostatnią nadzieją i musisz uratowac świat" :? )

Ostatnio edytowano 19 gru 2005, o 18:34 przez Kaisa_Koniczynka, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2005, o 18:34 
Użyszkodnik

Ja kupilem w Bielsku w jakiejs smiesznej ksiegarni wiec da sie, powinna tez byc na stronce wydawnictwa (ISA)
Wlasnie wzialem ja w lapy i co widze, Greyhawk!! :shock: Swiatynia nie jest na FR, ale swiaty sa w sumie bardzo podobne :D

Tytuł:
PostNapisane: 24 gru 2005, o 14:05 
Imaginaerum

Czytałem tylko kupione moimi własnymi rękami Wraota Baldura i Wrota Baldura 2
Grałem natomiast w AD&D w Forgotten Reals z kumplami i było całkiem fajnie, z gier komputerowych to tylko Baldury1i2, a Neverwintera wyłączyłem jak zobaczyłem żeński stój maga.....jakaś bluzka i spodnie.....łeee :x
ALe i tak mi słąbo chodził :P

Tytuł:
PostNapisane: 24 gru 2005, o 19:03 
Angels Fall First

polecam "Światło i Cienie", trylogię, w skład której wchodzą:
Córka Mrocznego Elfa
Splątane Sieci
Torujący Drogi
ogólnie książki o księżniczce mrocznych elfów, i takie tam ;]

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 13:25 
Over the hills and far away

"Baldur's Gate", szczególnie II, był swego czasu moją ukochaną grą RPG. Później zepchnęły ją z piedestału, uwaga, uwaga, "The Elder Scrolls-Morrowind" :) Niemniej jednak-Wrota Baldura nadal uważam za jeden z najlepszych komputerowych RPG wszechczasów. Grałam w to już chyba z 7 razy, ale jak kiedyś znów dorwę tą grę, to zagram i ósmy:p
Co do książek-nie są najwyższych lotów, moim zdaniem. To raczej pozycje dla wybitnych wielbicieli tego systemu i świata Forgotten Realms. Komuś, kto się w tym nie orientuje, ciężko będzie przebrnąć przez lekturę. Choć trylogia o Dritzzu jest naprawdę fajna. Wprawdzie koszmarnie napisana, [no dobrze, powiedzmy,że tłumacz mógł się bardziej postarać] ale raz, że uwielbiam Dritzza, dwa-drowy są fantstyczne. Zupełnie nieobiektywna opinia
:D [/url]

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2007, o 21:33 
Century Child

Obik napisał(a):
Czytalem kilka ksiazek i szczerze polecam Trylogie Mrocznego Elfa ("Ojczyzna", "Wyganie", "Nowy dom").

Tak, TRM jest świetna :D ale kolejne części tworu obecnie wydanego jako Legenda Drizzta coraz słabsze... Przez Morczne oblężenie ledwo przebrnęłam...
Mogę też polecić 2 pierwsze (może trzy...) części Pieśni i miecze E. Cunningham. Całkiem zabawne.

Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2008, o 12:30 
Angels Fall First

Zaczęłam wczoraj pisać, i tak pisałam, pisałam, pisałam i nagle mi się wszystko skasowało xD To jeszcze raz...

Bastet napisał(a):
Co do książek-nie są najwyższych lotów, moim zdaniem

Zgadza się. Momentami nawet walą po oczach kiczowatością.

Ale co z tego, skoro nadal mam na ich punkcie obsesję xD Teraz na szczęście już mniej, ale nadal pozostają u mnie głęboko w pamięci :)
Świat Zapomnianych Krain to rzeczywiście typowy świat fantasy. Kolorowy, barwny i dający naprawdę szerokie pole do wyobraźni. To świat fantasy, który jest w ogromnym stopniu jeszcze nie do końca odkryty i o wielu miejscach w nim nie mamy zielonego pojęcia.
To może co przeczytałam i co mi się podobało lub nie :)

Trylogia Mrocznego Elfa - bardzo godne polecenia. Bardzo fajnie i lekko wprowadza w świat Podmroku oraz zapoznaje ze sławnymi drowami. Bardzo dobrze przedstawia ich podstawowe obyczaje i struktury społeczne (kłania się podła dyskrymincja mężczyzn xD). Te trzy ksiązki pochłonęłam z tydzień. Dla początkującego w FR doskonały wybór na początek.

Trylogia Doliny Lodowego Wichru - także godne polecenia... Jeśli komuś podobała się poprzednia trylogia. Bo jeśli tak średnio, to raczej nie ma sensu czytania tego dalej. Także i te ksiązki czytały się bardzo szybko.

Tetralogia Dziedzictwo Mrocznego Elfa - także, jeśli komuś podobała się poprzednia trylogia, to można przeczytać. I o ile pierwsze trzy części się całkiem fajnie czyta, to tak już, przynjamniej ja, przez ostatnią ciężko przebrnąć. Niestety, ale idealizm głownego bohatera staje się nie do zniesienia.

Ścieżki Mroku - pierwsą część przeczytać. Naprawdę warto. Druga częśc to samobójstwo - nie czytać. Trzecia część - geniusz (teraz ta trzecia część stanowi pierwszą otwierającą Trylogię Najemnicy - a to są najlepsze ksiązki, jakie chyba Salvatatore napisał). Czwarta część - także przez nią nie przebrnęłam. Powód? Idealizm głownego bohatera, który z ksiązki na książkę stawał się coraz bardziej papierowy, pusty i sztywny.

Trylogia Klingi Łowcy - kolega szczerze polecał. Jednak ja za każdym razem, gdy zaczynałam czytać pierwszą część, zaprzestawałam po połowie. Jednak antagonizm w stosunku do Drizzta robi swoje.

Wojna Pajęczej Królowej - perełka. Książki zdecydowanie trudniejsze, ale to tylko dodaje im smaku. 6 tomów - jedne gorsze, drugie lepsze, ale myślę, że jak ktoś nie ma co czytać, a ma czas, to warto :)

Powrót Arcymagów - całkiem fajne książki. Ilość superbohaterów powala, ale nie razi za bardzo w oczy. Naprawdę, całkiem fajna seria.

Światło i Cienie - mroczno elficka telenowela. Mówię stanowcze: nie.

To by było na tyle chyba xD

Wiek topora, wiek miecza i tarcz strzaskanych,
Wiek zamieci wilczych nim w przepaści runie."

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 15:21 
Once

A ja mam takie pytanie, bo nie było mi zbyt wiele książek z cyklu Zapomnianych Krain czytać; czy w którejś z nich można znaleźć jakiś obszerny materiał, który przedstawia Rilauven, miasto, w którym znajdowała się Akademia Czarnoksięstwa z Malavonem z Domu Despana na czele? :) Chętnie zagłębił bym się w tym temacie ;)

Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2008, o 18:46 
Angels Fall First

marcinq napisał(a):
czy w którejś z nich można znaleźć jakiś obszerny materiał, który przedstawia Rilauven, miasto, w którym znajdowała się Akademia Czarnoksięstwa z Malavonem z Domu Despana na czele?

Ja nie mam zielonego pojęcia i szczerze mówiąc to nieco w to wątpię. Ale poszukaj w google albo na www.isa.pl

Wiek topora, wiek miecza i tarcz strzaskanych,
Wiek zamieci wilczych nim w przepaści runie."

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2008, o 00:24 
Imaginaerum

Z Zapomnianych Krain czytałam niewiele... Ale za to do tego "niewiele" zalicza się "Wojna Pajęczej Królowej" :D Cud, miód ^^
O Drizzcie przeczytałam tylko pierwszą część, ale niestety nie podbił on mojego serca, podobnie jak "Córka Mrocznego Elfa". Pamiętam też, że "Świątynię Złych Żywiołów", ale za nic nie mogę sobie przypomnieć o czym to było xP Może warto by do tego wrócić...

Strefa czasowa: UTC + 1