Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 12 lis 2019, o 01:57

Autor Wiadomość
 Tytuł: Fantastyka
PostNapisane: 22 lis 2005, o 18:10 
Oceanborn

widzę, że są na forum miłosnicy różnych gatunków literackich... tak się składa, że moim ulubionym jest fantastyka - w różnych wersjach. to taka mała prywatna schiza - od ponad dziesięciu lat mi przepowiadają, że niedługo z tego wyrosnę i jak dotąd jakoś się nie zanosi :P.
no więc chciałabym się dowiedzieć... na przykład kto z was w ogóle czytał coś z tego gatunku (już po temacie "Wiedźmin" i kilku innych widzę, że trochę nas jest :P. ale nadal nie wiem, czy czytaliście tylko "przypadkowo" pojedyncze, najbardziej znane książki czy coś więcej? o to mi chodzi ogólnie :wink:) i co to było. no i przede wszystkim: jak wrażenia? czy macie jakąś sprecyzowaną opinię na temat fantastyki w ogóle? albo ludzi ją czytających :wink:? i czy możecie coś polecić?

that tomorrow bears insanity

Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2005, o 21:26 
Once

Temat rzeka, Jagódko!

Ja uwielbiam czytać fantasy. W zasadzie to dobrowolnie to nic innego nie czytam. :twisted: Nie jestem więc obiektywna w tym temacie, ponieważ mam tzw schizę tudzież manię. I jak moja szefowa ostatnio powiedziała, że Tolkien jest nudny to :evil: się bardzo wk.... i powiedziałam jej, że Tolkiena trzeba trawić powoli,a nie systemem obejrzec Drużynę, zacząć czytać 2 Wieże, a reszty dowiedzieć się z opowieści dziecka. Najbardziej zachwyca mnie Tolkien, Robin Hobb, Sapkowski, Brzezińska, no i rzecz jasna Terry Pratchett, ale chętnie sięgam po nowe książki i mam nadzieję, że ktoś mi tutaj poleci coś czego jeszcze nie dorwałam.

To taki mój mały prywatny świat - fantasy. Uciekam do niego od naszej rzeczywistości - wiem, że to może dziecinne, ale trudno.

Fundacja Azyl

Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2005, o 17:52 
Once

Bardzo fajny temat Jagódko. :)

Powiem tak, fantastyki jako takiej mało czytam. Z fantastyki sensu stricte, przeczytałam dawno temu zbiór opowiadań różnych autorów, zebranych w kilkutomowy cykl zatytułowany "Kroki w nieznane". Większość opowiadań była niezła. Ale zdecydowanie wolę jednak czytać fantasy. I tu lista byłaby długa, gdybym zechciała wymienić wszystkie moje ulubione tytuły. Podam zatem kilka tych, które podobały mi się najbardziej, bądź najlepiej zapadły mi w pamięć. Oczywiście na pierwszym miejscu klasyfikuje się saga o wiedźminie Geralcie, oraz kolejne dzieła ASa czyli "Narrenturm" i "Boży bojownicy". Następnie dzieło pana Tolkiena, czyli "Władca Pierścieni". Z innych moich ulubionych książek mogę polecić cykl o skrytobójcy autorstwa R. Hobb, czy też trylogię "Elenium" D. Eddingsa. Świetne książki, serio serio, czyta się je jednym tchem. I na koniec jeszcze jedna bardzo intrygująca i niesamowicie wciagająca książka N. Gaimana "Nigdziebądź". Jeśli ktoś nie czytał, a lubi podobne jak ja klimaty, to również szczerze polecam. :) I to na razie tyle, zostawiam pole do wypowiedzi innym czytelnikom tego gatunku. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2005, o 12:43 
Oceanborn

Tylko i wyłącznie Elizabeth Haydon i jej trylogia: "Rapsodia", "Proroctwo", "Przeznaczenie" i czwarta dopisana częśc "Requiem za słońce". Kto nie przeczytał to niech prezczyta :D Osobiście poza sagą "Miecz Prawdy" Terrego Godkinda i poza panią Haydon jakoś fantastyka mi nie podpadła narazie niczym szczególnym. Kiedyś próbowałam zgłębić panią Białołęcką, ale z braku czasu "Tkacz Iluzji" został odłożony na bok.. i wstyd! Nigdy niedokończyłam.

Of calling

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2005, o 13:17 
Once

Laina napisała:

Cytuj:
Kiedyś próbowałam zgłębić panią Białołęcką, ale z braku czasu "Tkacz Iluzji" został odłożony na bok.. i wstyd! Nigdy niedokończyłam.

Koniecznie musisz przeczytać Tkacza iluzji - fantastyczna ksiązka.
Btw, Laino czy Stokrotka ma twojego właśnie Godkinda? I czy mogłabym go pożyczyc jak ona skończy? pliiiiz

Fundacja Azyl

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2005, o 19:12 
Oceanborn

Tiamat -> To już nie do mnie pytanie ^^ Stokrotka owszem ma Goodkinda ode mnie, ale on nie jest mój tylko mojego przyjaciela, niejakiego Lightbringera :) Ale jako, że będę się z nim widzieć w niedzielę to zapytam, czy by Ci nie pożyczył :)

A Ewę B. kiedyś nadrobię. Obiecuję! :)

Of calling

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2005, o 11:52 
Oceanborn

Tiamat, za książkę odpowiadam głową, ale możesz pożyczyć :D Tzn (słowa Lightego) "Jeśli masz 100% pewność, że ona KIEDYŚ do mnie wróci :> " :D Nooo, więc jeśli wróci, to nie mam nic przeciwko ;)

Of calling

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2005, o 12:53 
Once

Laino, oczywiście, że wróci! Ja nie z tych co pożyczają na wieczność. I dziękuję.

Fundacja Azyl

Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2005, o 15:10 
Oceanborn

Tiamat napisał(a):
Laino, oczywiście, że wróci! Ja nie z tych co pożyczają na wieczność. I dziękuję.

A to nie ma sprawy :D Poręczyłam za Ciebie głową, a poza tym wierzę, że wróci ;) W takim razie jak Stokrotka skończy to pożyczaj od niej ;)

Of calling

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2005, o 15:52 
Angels Fall First

Lokalizacja: Somewhere in Forest around poland...:P maybe somewhere near you?
to ja jestem ten niejaki Lightbringer:P rad bym wiedziec w jakich to górskich bezdrozach ma książka przebywa:D

http://Lightbringer.mylog.pl ------> zapraszam do wilczego lasu. pogadamy sobie przy swietle ksiezyca:)

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2005, o 15:57 
Once

Do Lightbringera - jeszcze twoja książka u mnie nie przebywa bo nadal ma ją Stokrotka, a ja pożyczę ją od Stokrotki chyba w tym tygodniu i wtedy też będzie przebywać w tym samym mieście co Stokrotka :) Na górskich bezdrożach to tylko moja dusza nieustannie przebywa bo moje ciało jest zmuszone większość roku spędzać w Łodzi :evil: I nie bój się o książki - nie niszczę książek i nie pozyczam ich na tzw wieczne oddanie.

Fundacja Azyl

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2006, o 12:48 
Wishmaster

A słyszeliście o "Dragonlance"???Te,co lubi Tuo czytać :D :D :D
Moja siorka czyta nałogowo.Poleca mi,ale to nie mój typ opowieści.Wole kryminałki :D :D :D

Fro my heart wilt thou ne'er

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2006, o 15:32 
Angels Fall First

Tia, ja słyszałam. Jedną książkę nawet czytałam, "Smoki zimowej nocy" chyba, ale za bardzo nawet nie pamiętam co tam się działo. Pamiętam tylko, że okładkę miało ładną :wink: . I to mam takie wydanie, że jeszcze cenę miało na okładcei 17 tysięcy. :lol: Średnio mi się podobało, jakieś takie rozwlekłe to było... Jestem fanką serii Forgotten Realms, a tam się jakoś wszystko szybciej dzieje. I już do takiej mniej więcej szybkości w książkach jestem przyzwyczajona, a jak coś jest wolniejsze, to nieco mniej mi się podoba, niż powinno...

A czytał ktoś może "Achaję" Ziemiańskiego? Jak nie, to polecam, świetna książka, wciągającą fabułę ma... :D

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2006, o 16:45 
Oceanborn

Kaisa_Koniczynka napisał(a):
A czytał ktoś może "Achaję" Ziemiańskiego? Jak nie, to polecam, świetna książka, wciągającą fabułę ma... :D

cóż, jakby to... kwestia gustu. ja czytałam i uważam ją za chałę, niestety. a w najlepszym razie za przeciętną i mocno przereklamowaną. :(

that tomorrow bears insanity

Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2006, o 12:08 
Oceanborn

Hehe, bardzo lubię czytać fantasy. Moimi ulubionymi książkami są oczywiście "Władca Pierścieni" Tolkiena, saga o wiedźminie Sapkowskiego, tak jak i Narrenturm/Boży Bojownicy (tylko kiedy wreszcie ta trzecia część...). A teraz czytam "Uczeń Skrytobójcy" Robin Hobb i stwierdzam, że ta książka może pozostać wysoko w moim rankingu, tak samo jak i autorka :D Muszę później sięgnąć po inne jej książki.

Achaję owszem, czytałem, nic specjalnego, ale można przeczytać. Lektura lekka i przyjemna - osobiście nabardziej podobał mi się drugi tom ;)

Strefa czasowa: UTC + 1