Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 13 paź 2019, o 23:50

Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 wrz 2005, o 19:13 
Over the hills and far away

Nie wierzę!! Jakim cudem nie ma tu jeszce Pottera!!! Dobra racja nie każdy go lubi, ale mimo wszystko wzbudza on kontrowersje!! Tyle szumu wokół niego i w ogóle. Ja osobiście uwielbiam Pottera, a np. za Tolkienem nie przepadam. Lubię też książki z serii "Jeżycjada". No ale skupmy się Na Potterze. Co wy o nim myślicie :twisted: ??

Beezqp: Pozwoliłem sobie zmienić tytuł tematu, żeby dla każdego był w miarę czytelny :P

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2005, o 20:21 
Once

No a ja już wolę Tolkiena od Pottera :P Przyznaję się bez bicia, że czytałam tylko Hobbita. I to oto małe stworzonko bardziej mi przypadło do gustu niż czarodziej z blizną na czole... ;)

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2005, o 21:22 
Once

Może niektórzy się zdziwią, ale ja lubię Harrego Pottera. :D Czytałam wszystkie tomy, jakie do tej pory się ukazały, a filmy też obejrzałam, a co :P
Lubię niekiedy coś w takim klimacie poczytać i proszę nie śmiać sie ze mnie. :P
Wiesz Orfeuszu, jesteś pierwszym chłopcem,oi którym wiem, iż podoba mu się "Jeżycjada" :D To są również jedne z moich ulubionych książek. :D

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2005, o 21:25 
Wishmaster

Hym hym kiedyś namiętnie jednym tchem przeczytałam 4 pierwsze tomy Horego Portiera ;) A potem...obejrzałam filmy i na tym się skończylo. Bowiem gdy do mojej ręki trafił 5 tom i zaczęłam go czytać...uświadomiłam sobie, że nic z tego nie pamiętam i porzuciłam dalsze zagłębianie się w tej lekturze. W tym momencie pozostanę przy filmach, bo mi się podobają i w miarę szybko można się domyślić nawet o co biega. Bo nie chce mi się od nowa czytać tych samych 4 tomów...

Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2005, o 22:12 
Oceanborn

Potter... wszystkie tomy przeczytałem, ale zachwycony nie byłem. Ot, taka przyjemna lekturka dla relaksu, dobra do czytania np. w trakcie podróży. Film obejrzałem jeden i byłem przerażony tym co zrobili z tej książki... Słyszałem, że trójka jest podobno lepsza, ale nie miałem okazji (i jakoś mnie nie ciągnie), żeby to sprawdzić. Kupiłbym następny tom już teraz w wersji "englishowskiej", ale cena 100 zł mnie odstrasza, wolę poczekać na polskie wydanie. Coś musi być w tej lekturze, skoro mam zamiar dociągnąć ją do końca ;)

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2005, o 06:49 
Highest Hopes

W pewnym momencie nie trzeba było kupować wersji angielskiej, bo w internecie był cały nowy Harry rozdział po rozdziale, wystarczyło druknąć tylko, ale i tak nie chciało mi sie czytać, poczekam na polskie wydanie ... (linku już nie ma) ...
Osobiście bardzo lubie tę książke, zawsze 2-3 pierwsze rozdziały sa nudne i ciągną się jak flaki z olejem, ale potem już tylko z górki, dłużej niż tydzień nigdy nie czytałam, aż się odkleić od ksiązki czasem nie mogłam :P jak dla mnie bardzo dobra, natomiast film do bani ... okroili ile się dało ... co prawda 3 nie widziałam, bo jakoś mi koło nosa przeszła, ale sobie dvd wypożycze może niebawem ...

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2005, o 07:47 
Oceanborn

MedeA napisał(a):
W pewnym momencie nie trzeba było kupować wersji angielskiej, bo w internecie był cały nowy Harry rozdział po rozdziale, wystarczyło druknąć tylko, ale i tak nie chciało mi sie czytać, poczekam na polskie wydanie ... (linku już nie ma) ...

:crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:
dlaczego!?!?
też chciałabym przeczytać Pottera w oryginale - zwłaszcza, że zupełnie mnie nie przekonuje polski przekład - ale co z tego, skoro cena jest taka jaka jest, czyli z lekka kosmiczna... :cry:
poprzednie części podobały mi się bardzo (poza czwartym tomem, który miejscami ciągnął się jak telenowela... no, ale miejscami nie :wink:). Medeo, dla mnie właśnie najlepsze były pierwsze rozdziały - te z koszmarną rodzinką Harrego :twisted:! w niektórych miejscach płakałam ze śmiechu. :D :D
to są naprawdę dobre książki, może niezbyt oryginalne, ale świetnie napisane, zabawne i wciągające. chociaż mimo wszystko uważam, że cała towarzysząca im "potteromania" jest baaardzo przesadzona i w co najmniej trzech czwartych nakręcona dla reklamy. :?
acha, i jeszcze jedno. niektóre części zdarzyło mi się przeczytać w wersji polskiej i angielskiej - i oryginał był naprawdę o wiele lepszy od przekładu. właściwie nie mam żadnych konkretnych zarzutów do tłumacza i tłumaczenia, tylko tyle, że efekt jest jakoś tak... słaby :(. i jeśli ktoś ma dostęp do obu wersji, to naprawdę radzę odpuścić sobie polską.

tylko dlaczego sto złotych, do ciężkiej... :evil:

that tomorrow bears insanity

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2005, o 07:51 
End of Innocence

Hmmmmm, Jagódko, jeśli idzie o oryginał 6 tomu, to mam go na twardym dysku :D. Zainteresowana? ;)

Jeśli idzie o Harry'ego, to nie omieszkam się wypowiedzieć, choć nie czytałam całości, ale to niestety troszkę później, bo na razie wzywa mnie wiek XX... Ech... :?

Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2005, o 14:51 
Once

A ja zupełnie się zgadzam z tym, co napisała d_r. W tych ksiązkach jest o tyle kiepsko, ze jak czowiek czyta kolejny tom, to z poprzednich już mało co pamięta. Własnie dlatego do kolejnych mnie nie ciągnie (przeczytałam pierwsze 4). Fakt, książka jest wciągająca, ale wtedy, gdy się ją już zacznie czytać. Przynajmniej w moim przypadku tak jest ;)

Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2005, o 17:30 

Madea ja mam link do stronki gdzie jest wersja i angielska i polska. Nie podam tu tego ze względu na to, że Media Rodzina ma prawo zlikwidować stronę. A niech sobie trochę ludzi poczyta nie?? I tak kupię polskie wydanie na końcu stycznia, ale już pochłonąłem Harry Potter i Książe Półkrwi :D Ciekawa, ciekawa :) Może nie będę zdradzać szcegółów, ale jest wiele nowych zagadek... A co do pamięci, ja co jakiś czas wracam do poprzednich tomów dokładnie do tych najciekawszych rozdziałów :P Choć właściwie trudno nie pamiętać jak się po kilka razy czytało książkę...
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2005, o 17:08 
Once

Ja osobiscie Harrego nie lubie. Zaczelam czytac pierwsza czesc i nie moglam sie "przedrzec" dalej. Nie moje klimaty. Wole raczej ksiazki przygodowe z watkiem romantycznym. :D Ogladalam film (pierwsza czesc) i wynudzilam sie bardziej niz na biologii (chociaz jest oropnie nudna i mozna tylko na niej spac) :D

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2005, o 18:58 

Nie jestem fanką Pottera, ale stylu pisania jego autorki, J. K. Rowling. To chyba najlepsza pisarka, jaką znam :| Potrafi nakreślić wciągającą fabułę, zdarzenia są płynnie ze sobą powiązane, tworzy własny świat, w którym wszystko jest logiczne połączone w zgrabną całość... I do tego ten język pisania, charakterystyczny rytm książki, odrębność postaci i przedstawienie wszystkiego w ciekawy stylistycznie sposób... Naprawdę ją podziwiam, ma imho wielki talent.

Przeczytałam każdą część, niektóre wiele razy, w sumie jak już zaczęłam to z ciekawości nie przerywałam, póki nie skończyłam - np piątą część czytałam od 17:00 wieczór do 04:37 nad ranem ;)

Ale potteromania i ten cały szum wokół książki, gadżety - nieeee, zdecydowanie nie przypada mi to do gustu. Filmy z Potterem w sumie też, pierwsze części są imho trochę dziecinne... W trzeciej zmienił się reżyser - ale już nie obejrzałam ;)

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2005, o 19:23 
Once

Aney, rozumiem, że czytałaś Harrego w oryginale skoro tak wiele jesteś w stanie powiedzieć o stylu autorki. ;) Przypuszczam bowiem, że czytając tylko tłumaczenie nie można tego jednoznacznie osądzić (patrz choćby różne tłumaczenia Tolkiena).

Cytuj:
pierwsze części są imho trochę dziecinne..

Nie wiem jaki był cel twórców filmu, (tzn. do jakiej grupy wiekowej zamierzali skierowć swoje produkcje), ale jeśli chodzi o panią Rowling, to jej założeniem było, by pierwsze tomy Harrego skierowane były do mniej więcej 11-latków, (więc rówieśników głównych bohaterów), którzy mieli dorastać wraz z książkowymi postacimii. Nie możemy więc dziwić się, że pierwsze części cyklu są dziecinne, skoro były przeznaczone dla takiej właśnie grupy wiekowej. :D

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2005, o 20:16 

Krysiu, faktycznie czytałam HP w orginale, niestety nie wszystko... Ale i tak właśnie te fragmenty mnie tak zauroczyły :) Chociaż muszę powiedzieć że polskie tłumaczenie także ma w sobie wiele dobrego - widać, że pan Andrzej Polkowski naprawdę się postarał.

Cytuj:
Nie możemy więc dziwić się, że pierwsze części cyklu są dziecinne, skoro były przeznaczone dla takiej właśnie grupy wiekowej.

Mówiłam o filmach - bo książkom nie stawiam tego zarzutu :) Miałam plan obejrzeć kiedyś trzecią część - czytałam bardzo pochlebne recenzje na jej temat, więc czemu nie. Muszę tylko skądś załatwić kiedyś ;)

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2005, o 16:43 
Once

Aney, ja mam trzecią część Harrego, tylko jest jeden szkopuł. Film jest z "lektorem" grrrrr...Ten "lektor" myślał zapewne, że to nic trudnego przeczytać tekst z dobrą dykcją i zmieścić się w każdej kwestii. :shock: Ja "To" obejrzałam, ale nie polecam nikomu, no chyba, ze ktoś ma duże poczucie humoru, lub jest wyjątkowo spokojną jednostką. Na dniach mam jednak otrzymać ponoć dobrą wersję, więc jakby co to chętnie użyczę. :D

Strefa czasowa: UTC + 1