Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 15 paź 2019, o 10:15

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, o 19:25 
Dark Passion Play

Abstrahując już od Sapkowskiego - jestem zdania, że żaden, nawet najlepszy film czy gra nie jest w stanie oddać w pełni fenomenu książki, mnogości jej wątków, różnych "smaczków" itd. - ze względu na znacznie mniejsze rozmiary, zwłaszcza w wypadku filmu, konieczna jest dość spora skrótowość, eksponowanie wybranych wątków, a pomijanie innych. Ale to już truizm, pierwowzór zawsze jest tym pierwotnym, a więc najbliższym zamiarom autora przedstawieniem stworzonego przez niego świata. ;)

We will pay the price, but we will not count the cost

"Sikasz? Bo polityk nie." :lol:

Ostatnio edytowano 27 maja 2009, o 19:26 przez Czarna Carmen, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, o 20:22 
Angels Fall First

No cóż...widzę, że mój post spowodował małe poruszenie w tym temacie...Ja również podzielam wasze zdanie, że pierwowzór książki nie może równać się z jakąkolwiek grą komputerową a co gorsza z filmem, ale wyjątek u mnie stanowi właśnie saga Sapkowskiego. Sięgnąłem najpierw po grę, która w moim odczuciu jest naprawdę świetna-a warto dodać, że ja jestem po prostu fanem gier komputerowych i że ta gra zrobiła na mnie wielkie wrażenie i do książki podszedłem trochę z innym nastawieniem. Być może gdybym sięgnął najpierw po sagę a pózniej po rozrywkę komputerową to moje zdanie było by pewnie inne. Nie wmawiam wam, że gra jest lepsza tylko po prostu podzieliłem swoje zdanie na ten temat i każdy z nas może mieć je inne. Nie twierdzę również, że saga jest słaba a wręcz odwrotnie-bardzo mi się spodobała ale nie tak jak gierka...Ktoś kiedyś w tym temacie napisał, że wszystko co pierwsze jest najlepsze...cóż dla mnie w pewnym sensie to gra była pierwsza i pozostawiła na mnie wrażenia, które pózniej ciężko mi tak samo było by przełożyć na literaturę...

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, o 20:44 
Century Child

PawlosMasterNW napisał(a):
Ja również sięgnąlem najpierw po grę i uważam, że gra jest o wiele lepsza od samej powieści ale mimo wszystko uważam, żę saga jest utrzymana na wysokim poziomie i warto do niej sięgnąć

W takim razie nie "o wiele lepsza" tylko "o wiele bardziej przypadła mi do gustu, całkowicie subiektywnie i bez obiektywnych podstaw". I już nikt się nie będzie czepiał. ;) A tak to jak płachta na byka :D

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, o 20:53 
Angels Fall First

Chilla napisał(a):
W takim razie nie "o wiele lepsza" tylko "o wiele bardziej przypadła mi do gustu, całkowicie subiektywnie i bez obiektywnych podstaw".

Wyraznie zle się wysłowiłem ale o to mi właśnie chodziło, że bardziej przypadła mi gra do gustu niż saga i że, to tylko moje zdanie... ale nie będę się rozpisywał bo to wszystko starałem się wyjaśnić w moim poprzednim poście a poza tym nie chciałem zgarszać samych fanów Sapkowskiego tym co napisałem wcześniej :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, o 22:35 
Endless Forms Most Beautiful

PawlosMasterNW napisał(a):
Chilla napisał(a):
W takim razie nie "o wiele lepsza" tylko "o wiele bardziej przypadła mi do gustu, całkowicie subiektywnie i bez obiektywnych podstaw".

Wyraznie zle się wysłowiłem ale o to mi właśnie chodziło, że bardziej przypadła mi gra do gustu niż saga i że, to tylko moje zdanie... ale nie będę się rozpisywał bo to wszystko starałem się wyjaśnić w moim poprzednim poście a poza tym nie chciałem zgarszać samych fanów Sapkowskiego tym co napisałem wcześniej :wink:

Myślę, że żaden z fanów Sapkowskiego czy ogólnie wielbicieli jego książek Cię nie powiesi ani nie ukrzyżuje za tę wypowiedź. :) Niby napisane, że jednoznacznie lepsza, ale myślę, że nie trzeba koniecznie czepiać się obiektywizmu-nieobiektywizmu. Tak naprawdę wiadomo, o co chodziło. A że sporo osób się nie zgadza (w tym ja :) ) - no cóż.

Would I have them both to keep

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, o 17:05 
Imaginaerum

Gra głównie opiera się na zabijaniu potworów. Gdy by były same questy typu: Idź porozmawiaj z kimś tam, albo zanieś innemu list to byłoby nudno :P Są wątki Zakonu, Scoia'tael, Salamandry i inne, ale i tak się wszystko kręci wokół naparzania :P A książka to jest książka ;)

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, o 17:45 

PannaKabaczkowa napisał(a):
Gdy by były same questy typu: Idź porozmawiaj z kimś tam, albo zanieś innemu list to byłoby nudno

Nie grałaś w Tormenta, jak mniemam ;) . No ale do tego, by RPG miał sens bez walki trzeba prawdziwego geniuszu, a nie po prostu dobrego rzemiosła.

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, o 17:48 
Imaginaerum

Nie, nie grałam w Tormenta :P Aż takim zapalonym graczem komputerowym nie jestem. Przez moje ręce przewinęło się niewiele gier - m.in. "Wiedźmin" ;)

Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2009, o 13:54 
Century Child

On The David Gemmell Legend Award napisał(a):
For those of you who weren't able to be with us on Friday - the winner was Mr Andrzej Sapkowski "Blood of Elves" - a wonderful and well desereved winner.

Gratulacje :D

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 18:21 
Imaginaerum

Jeżu Kolczasty, Borze Szumiący, co Sapkowski zrobił z końcem sagi?! Bez-na-dziej-ne. Straszne. Bez sensu!

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 19:14 
Imaginaerum

Bez sensu były [Spoiler]przenosiny Ciri do naszego świata i spotkanie Krzyżaków. [/spoiler]Reszta bez zarzutu IMO, ale mogło być ciekawiej. :P

[Spoiler]No i Regis mógł przeżyć...[/Spoiler]

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2010, o 20:07 

Też miałem podobne odczucia, ale teraz stwierdzam, że zarówno Krzyżacy, jak i końcówka są całkiem niezłe; szczególnie patrząc na pięcioksiąg z pewnym dystansem.

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2010, o 09:24 
Imaginaerum

dla mnie jest to absolutnie genialne zakończenie, nic bym nie zmieniała.

Btw. Dla mnie Sapek jest specyficzny jeżeli chodzi o zakończenia, ale najbardziej w nich cenię to, że ludziom się nie podobają. :D

And I will always be by your side

Obrazek

PostNapisane: 12 gru 2013, o 18:37 
Over the hills and far away

Raczej na temat, a pytanie jest takie czy czytał już ktoś nowego Wiedźmina? Czasu od premiery już trochę minęło to może ktoś zechce się podzielić wrażeniami? Najkrócej: fajnie się czyta, ale ogólnie bez szału.

PostNapisane: 12 gru 2013, o 22:26 
Wishmaster

Zgadzam się. Dla mnie "Sezon Burz" jest wobec sagi tym dokładnie tym, czym były dodatkowe przygody ("Cena Neutralności" i "Efekt Uboczny") do gry "Wiedźmin" wobec samej gry. Czyli fajnym, przyjemnym dodatkiem i niczym więcej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Strefa czasowa: UTC + 1