Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 23 sie 2019, o 15:05

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  >>
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2009, o 13:43 
Once

Hm z tego co zdążyliśmy zauważyć to setlista na każdym koncercie praktycznie się zmienia, w mniejszym lub większym stopniu ale się zmienia ;)

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2009, o 16:11 
Dark Passion Play

To dobrze, bo jednak są utwory, które bardziej wolałbym usłyszeć niż kilka pozycji co wymieniłaś :)

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2009, o 11:24 
Imaginaerum

Unexpect
Już na sam początek koncertu bardzo przyjemna niespodzianka. Mimo bardzo kiepskiego nagłośnienia zespół ten zaliczył bardzo udany występ, o czym najlepiej świadczy bardzo żywiołowa reakcja, nielicznej jeszcze, publiczności. Szczególnie wizualnie zasługują na pochwałę, gdyż zespół prezentował się na scenie nadzwyczaj klimatycznie (chociaż jeden z gitarzystów przesadził z tą sukienką ;) ). Muzycznie nie można im też niczego zarzucić, ot dobry zespół, bez żadnych rewelacji.

Bigelf
Jak dla mnie największa pomyłka tego koncertu. Nie żeby grali kiepsko, bo akurat występ im się udał, no ale ich muzyka to trochę nie te klimaty. Zresztą publiczność, która jeszcze chwilę wcześniej świetnie bawiła się przy Unexpect podczas występu Bigelf wyraźnie oklapła i po prostu stała patrząc z zawieszonymi rękami na scenę. Na całe szczęście na ratunek panom z Bigelf przyszedł Portnoy, którego wypadnięcie na scenę podczas koncertu nie swojego zespołu chyba najbardziej zapadnie mi w pamięć z tego wieczoru. Publika momentalnie się ożywiła i nawet, gdy Mike zszedł już ze sceny (nie omieszkując krzyknąć przy tym do mikrofonu "Big fuckin elf" ;) ) oklaskom i krzykom nie było końca, a występ Bigelfa przybrał nieco rumieńców.

Opeth
Nie ukrywam, że spośród wszystkich zespołów, które miały wystąpić tego wieczoru Opeth był tym, którego występ chciałem po prostu przeczekać, gdyż muzyka tej kapeli najzwyczajniej mi nie leży. Co prawda muszę przyznać, że na żywo wypadają o wiele lepiej, to i tak jak dla mnie najciekawszymi momentami ich występu było obserwowanie usilnych prób Klaudii, która zawzięcie walczyła z osobnikiem stojącym za nią, mającym bardzo interesującą tendencję do wbijania łokci w żebra innych osób ;) .

Dream Theater
Kurde, od czego tu zacząć?... Może od setlisty, która daleka była od mojej wymarzonej, a mimo to nie mam powodów do narzekań. Trudno jej w zasadzie opisać to, co działo się na scenie - momentami żałowałem, że nie mam dodatkowej pary oczu, dzięki której mógłbym obserwować co wyczynia każdy z członków zespołu. Mimo iż dla nikogo nie jest nowością, że panowie z Dream Theater są wirtuozami swoich instrumentów, to i tak to co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W zasadzie większość koncertu spędziłem na obserwowaniu Jordana, który imo tego wieczoru przyćmił pozostałych członków zespołu - to co on wyprawiał na continuum momentami wyglądało po prostu nierealnie. Pojedynek Jordana z wirtualnym czarodziejem to dla mnie, obok całego utworu "Count of Tuscany", najciekawszy moment całego koncertu Dreamów. No i pokażcie mi drugiego muzyka, który gra solówki na iPhonie ;) . Od czasu koncertu w Bydgoszczy Rudess stał się moim ulubionym muzykiem i nie widzę nikogo kto mógłby go na tej pozycji zastąpić ;) . Z pozostałych członków zespołów na największą pochwałę zasługuje imo Petrucci, który także tego wieczoru pokazał, że nie bez powodu przez wielu jest uważany za najlepszego, obecnie żyjącego, gitarzystę. Mile zaskoczył mnie także LaBrie, którego wokal o wiele lepiej wypada na żywo niż w studyjnych wersjach utworów. Co prawda zdarzyła mu się mała wpadką, kiedy chyba zapomniał, że za chwilę ma śpiewać i poszedł się napić wody, co skończyło się małym sprintem w kierunku mikrofonu, ale tutaj trzeba pochwalić pozostałych członków zespołu, którzy bardzo subtelnie to zatuszowali. Z kolei Portnoy miał tego wieczoru wyraźne problemy z łapaniem podrzucanych w górę pałeczek - na trzy próby, które obserwowałem pałeczka znalazła się z powrotem w jego ręce tylko raz. Tutaj trzeba zaznaczyć, że posługując się jedynie jedną pałeczką grał dalej i nie było słychać żadnej różnicy. Myunga, mimo iż stał najbliżej mnie, obserwowałem najrzadziej - gra zajebiście, na poziomie w niczym nie odstającym od reszty, ale w porównaniu do pozostałych członków zespołu to showmanem on nie jest ;) . Podsumowując, występ Dreamów był wart każdej wydanej na niego złotówki i gdy zespół po raz kolejny zagości w naszym jakże pięknym kraju zapewne na ich koncercie mnie nie zabraknie.

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2009, o 18:41 
Once

Wow Aracsto nawet umieścił mnie w swoim sprawozdaniu :lol: :P Ten koleś był poprostu straaszny :P

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2009, o 20:02 
Endless Forms Most Beautiful

Jak tak spojrzałem na topic, to chyba nikt nie napisał o suchych faktach i kwestiach organizacyjnych, a parę rzeczy zasługuje na uwagę. :) No, więc: po pierwsze, ochrona była cholernie lajtowa - z tego co pamiętam, nawet mnie nie obszukali, a zawartość plecaka sprawdzono poprzez otwarcie jednej kieszeni i tekst "tylko ubranie". :) Przy wejściu na płytę i trybuny z tego co widziałem i słyszałem również przepuszczali po machnięciu choćby małym kawałkiem biletu. Skoro już o tym to kobieta kasująca bilety przy wejściu również nie podchodziła zbyt poważnie do roboty - chociażby mi przerwała bilet na pół i oddała tę część, która nie miała nalepki ważności. Ale skoro ochrona przy miejscu koncertu miała wszystko w dupie, to problemu nie było. :) Po drugie - hala nie jest przystosowana do obsługiwania imprez z wielką widownią. Drzwi wejściowe podobno poszły w drzazgi. :D

Would I have them both to keep

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2009, o 20:26 
Imaginaerum

Bo drzwi były jedne otwarte, potem drugie, gdy ogólnie jest osiem wejść. Nie dziwię się że poszły ;)
I ochrona podobno po nas ( na mnie nikt w sprawie przeszukania nawet nie popatrzył :lol: ) zaczęła sprawdzać dokładnie i niezbyt się z tym śpieszyła - przez co tworzyła się gigantyczna kolejka. Tak twierdzi last.fm.

~*~
"gratulujemy zwyciężczynią!" ~ Polityk 2k15

Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2009, o 18:51 
Imaginaerum

Tak dla sprostowania to nie poszły drzwi, a tylko hydrauliczny samozamykacz - nie róbcie z fanów DT od razu wandali ;) . A ochrona był śmieszna - jako że w kierunku sceny poruszałem się sprintem, tak więc przy ochroniarzach tylko przemknąłem pokazując im w locie bilet...

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2009, o 18:27 
Imaginaerum

A ja mam pytanie natury technicznej - skąd dostać zdjęcia robione przez ludzi z naszej ekipy? :mrgreen:

~*~

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2009, o 18:57 
Imaginaerum

Cornelia napisał(a):
A ja mam pytanie natury technicznej - skąd dostać zdjęcia robione przez ludzi z naszej ekipy? :mrgreen:

Zgłoś się do Klaudii - przynajmniej ja od niej dostałem, nie wnikam od kogo ona ;) . Btw, ja po obejrzeniu tych fotek życzyłem sobie tylko jednego, a mianowicie, żebym mógł cofnąć się w czasie i nigdy ich nie oglądać - niektóre tragicznie powychodziły ;) .

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2009, o 19:31 
Imaginaerum

Tego się spodziewam ^.^ Ale wolę wiedzieć co między ludzi poszło.

~*~

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2009, o 19:46 
Dark Passion Play

Ja fotki uzyskałem od Daviduzza, któremu jestem bardzo wdzięczny :wink: Inna sprawa, że fotki wyszły, jak wyszły. Co prawda, Arcasto przesadza, bo są wśród nich całkiem niezłe zdjęcia. Oczywiście, są też te gorsze, których nigdy nikomu nie mam zamiaru pokazywać :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2009, o 21:07 

Ja pierniczę, a co w tym dziwnego, że niektóre żałośnie powychodziły? Toż to standard, że zawsze są jakieś paskudne. BTW, ja żadnego się nie wstydzę. :wink:

Would I have them both to keep

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2009, o 21:11 
Once

Ja tam na wszystkich wyszłam tragicznie, ale i tak je uwielbiam :D

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2009, o 23:30 

Ktoś uczynny mógłby na PM podesłać linka do tych zdjęć? ;)

Travel with great élan, dance a jig at the funeral

Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2009, o 13:31 
Imaginaerum

Mogę Ci wysłać mailem foldery ^^ Tylko podaj na pm maila.

PS: fajnie wyszedłeś xD

~*~

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  >>

Strefa czasowa: UTC + 1