Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 23 sie 2019, o 15:15

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2008, o 17:14 
Endless Forms Most Beautiful

Polityk melduje, że też jest już na miejscu, próg domu przekroczyłem około 14:05 i już po 15 minutach byłem w wannie - bez tego chyba bym zdechł. Możecie sobie pozazdrościć, bo powiem Wam, że całą drogę wracałem z Phoebe, a przez większość czasu mieliśmy nawet swój własny przedział :mrgreen:, z tego co wiem to przyjdzie do nas w ciągu paru dni, pewno sama coś naskrobię o koncercie.
Czekam na fotki - mam nadzieję, że ktoś zrobił Katarinie jakieś gdy się pochylała w stronę publiki, męska część sztywniała momentalnie w wszystkich przednich rzędach :twisted:
Ciekaw jestem też jak wyszło zdjęcie z panną młodą i inne grupowe fotki.

Co do nagłośnienia, to najgorzej było na Blood of Kingu, Schwarzalbenheim i tak nie lubię, więc może być, ale pamiętam, że na SotSoT wszystko było już cacy. Jeśli jesteśmy już przy setliście nie mogę odrzałować wielkiego nieobecnego - Son Of The Sun! Ponadto brakowało mi paru kawałków z Vovin - chętnie posłuchałbym Claviculi, Shivy, Black Suna czy BoVI zamiast jakiś killerów, w zasadzie to liczyłem, że będą 3/4 kawałki więcej - ale i tak było extra!

PS. Dzięki Metaflower za setlistę i cieszymy się, że znów zawitałaś.

(...)skonczmy ta farse i wrócmy do normalnych metalowych tematów.
Co lepsze pieszczocha czy karwasz?

kimka

Ostatnio edytowano 7 wrz 2008, o 17:16 przez polityk2, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2008, o 18:05 
Once

Cytuj:
Ale Katariny ... i The Perennial Sophia trudno będzie mi odżałować. Setlista bowiem zacna :)

Oj tak to było wybuchowe połączenie ;) Nagrałem cały ten utwór nawet w niezłej jakości może uda mi się skompresować to jakiś i wrzucić na youtube.
Cytuj:
Ale widzę, że wypad się udał a Marzyciel ma w avatarze foto pięknej damy o kryształowym głosie ;) Lori jest moim zdaniem jedną z najlepszych jak nie najlepszą wokalistką Therion tuż obok Martiny oraz Mariki.

Dokładnie :D Dodatkowo na scenie zachowuje się z wielką gracją, sprawia wrażenie poważnej, ale jak się uśmiechnie, wkaże palcem i pośle całusa to nie taki diabeł straszny jak go malują ;) Poza tym niedawno czytałem z nią wywiad i jest naprawdę przesympatyczna osobą :) Pochwalę się, że to zdjęcie z avka sam wczoraj zrobiłem :]
Co do nagłośnienia to z początku były trochę za cicho wokale, ale szybko to naprawiono i raczej większych problemów z dźwiękiem nie słyszałem.
A i wykonanie Typhona na żywo bardzo przypadło mi do gustu.
Co do obszerniejszej recenzji i fotek musicie się wstrzymać do początku października (top secret niespodzianka xP).

Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2008, o 18:37 
Wishmaster

To ja nieśmiało proszę o Sophię ;)

A co do Lori - polecam nadrobić zaległości (jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś) i obejrzeć Live Gothic :)

polityku - z tych utworów, które podałeś realne byłoby chyba tylko Birth Of Venus Illegitima, reszta bardzo rzadko bądź chyba nigdy nie gościła w setlistach. Ale o ile dobrze pamiętam, to chyba Clavicula (i inne perełki) były zagrane na koncercie z orkiestrą w Rumunii. Ciekawy koncercik :) Zaś drugi tego typu występ (przez zespół o wiele lepiej oceniany) został zarejestrowany na Węgrzech i wyjdzie w tym roku na DVD! A koncert z Adulruna Rediviva Tour też był nagrywany, ale zostanie wydany podobno po następnej płycie i trasie koncertowej... Oj, rozrzutni się zrobili ;)

EDIT: http://pl.youtube.com/watch?v=DpWFVVBU0h8 - Syrenka z Krakowa
http://pl.youtube.com/watch?v=DSMt08QWAGg - Lemuria akustyczna z Piotrem Wawrzeniukiem

Don't lay down and die(...)
And you need to know
How it feels to be alive

Alter Bridge, One Day Remains

Ostatnio edytowano 7 wrz 2008, o 18:44 przez Melatar, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2008, o 18:48 

Melatar napisał(a):
polityku - z tych utworów, które podałeś realne byłoby chyba tylko Birth Of Venus Illegitima, reszta bardzo rzadko bądź chyba nigdy nie gościła w setlistach

Tak, tak, zdaje sobię z tego sprawę - ale to niby koncert z okazji 20-lecia i po cichutku liczyłem na Clavaculę (tak po cichu, że się nawet nikomu nie przyznałem), no a na głos liczyliśmy wszyscy na "Nightside of Eden", tylko z tego kawałka potrafiliśmy wszyscy zaśpiewać refren :lol:

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2008, o 19:04 
Wishmaster

To nie musielibyście się dużo namęczyć :lol:

Koncert w Płocku miał być jedyny w swoim rodzaju, gdyż to jedyny występ Therion aż do 2010 roku. Zaś trasa na 20-lecie się już odbyła w grudniu 2007 (podane przeze mnie nagrania pochodzą z jednego z występów z tej właśnie trasy). Ale ja już się zamykam, bo chyba lekko zaczynam schodzić z tematu.

Don't lay down and die(...)
And you need to know
How it feels to be alive

Alter Bridge, One Day Remains

Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2008, o 19:44 
Once

O nie pisałęm tu nic...Koncert był cudowny, Lori i Kasia dawały z siebie bardzo dużo i wyglądały pięknie.Z nowych muzyków bardzo polubiłęm gitarzystę.Zabawa byłaby dużo lepsza gdyby nie wysiał mi żołądek(już wiecie dlaczego potem się prawie nie odzywałem...) i jak wspomniał Achti bójka dwóch oszołomów, któzy akurat musieli nawalać się obok mnie...Na TMT publika zwariowała, sam nie maiłęm siły nawet stać a wyskakałem się za wszystkie czasy.Co było po koncercie nie pamiętam.Pustka.

Believe me when I say this wasn't all for nothing.

Ostatnio edytowano 7 wrz 2008, o 20:00 przez Karharoth, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2008, o 19:50 
Użyszkodnik

Ja na razie tylko mała uwagę do setlisty - przed Lemurią jeszcze Muspelheim!
Które aż wstyd pominąć, jak panie się rozszalały na scenie, genialne! :twisted:
6 ostatnich utworów masz na pewno masz dobrze, reszta nie wiem... Gdzieś było jeszcze Ginnungagap z tego co kojarzę, ale już kompletnie nie pamiętam, w którym momencie, chyba gdzieś bliżej początku.
Dziękuję wszystkim za miłe towarzystwo, więcej może napiszę później, bo póki co dalej jestem nie wyspana i po prostu nie mam siły :P

EDIT: Aaa, no i jeszcze gdzieś The Khlysti Evangelist!

Ostatnio edytowano 8 wrz 2008, o 15:07 przez Phoebe Poison, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2008, o 20:16 
Angels Fall First

To ja może podsumuję: oj jak było przyjemnie w tym Płocku :D tak się fajnie skakało boso na piasku, i w ogóle pogoda dopisała, towarzystwo dopisało, Bestia w zabójczej formie, Płock ładne miasto... Posłucha człowiek tych operowych bombastycznych melodii i od razu szczęśliwszy :D i Lori mnie zauroczyła, odpadłem, te jej kocie spojrzenia i ruchy!

jesienny sezon koncertowy uważam za otwarty!

raspberry swirl
...things are getting so desperate.

Tytuł:
PostNapisane: 8 wrz 2008, o 22:48 
Angels Fall First

Na początek się może przywitam, jako, że to mój pierwszy post na tym forum :) Tak więc, ekm, witam wszystkich! :D

Co do samego Cover Festivalu... Cover fest, jaki był, każdy, kto był, widział. Powiem szczerze, że mnie najbardziej zainteresował zespół Siwy Dym z panem ubranym w kamizelkę z futerka, grający na skrzypkach, śpiewający i mówiący góralską gwarą. Zespół również grał nieco na nutę góralską (której zazwyczaj niecierpię ;) ), więc dla mnie, człowieka interesującego się muzyką folkową, był to zespół taki nawet fajny do posłuchania. Chociaż solówki gitarzysty nieraz były w ogóle nie w tonacji do tego, co grała reszta zespołu :lol:

Co zaś się tyczy samego Theriona... niestety, pierwsze rzędy widzów zostały bardzo skrzywdzone przez nagłośnienie, ponieważ nie było praktycznie słychać wokali, jedynie bas i perkusję... Za to zespół dał niezłe show! Przede wszystkim pokazali, że nie trzeba wybuchów ognia, confetti lecącego na publikę i innych tym podobnych udziwnień, żeby na scenie się dużo działo. Zostały użyte dwa gadżety - pewna księga (nie pytajcie mnie, w jakim utworze, połowy nie rozpoznałam...) oraz młot Thora :twisted: Bardzo podobał mi się kontakt z publicznością. I to, że jak zobaczyli u kogoś z publiczności flagę lub transparent, prosili o rzucenie im tego na scenę, pokazywali wszystkim i zwracali właścicielowi :D I koszulka Thomasa na bisie :D I corrida by panowie wokaliści :twisted: Po prostu cuda-niewidi ;)

I pozdrawiam serdecznie całą grupę, która mnie wraz z moim kolegą, przygarnęła pod swe skrzydła :mrgreen: I mam nadzieję, że mimo waszych wcześniejszych obaw (które pojawiły się w tym temacie) okazałam się osobą nie gryzącą :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2008, o 13:55 
Angels Fall First

Zdjęcia z Płocka

Miłego oglądania!

Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2008, o 15:08 

Świetne te zdjęcia! (I na całe szczęście photobucket ma możliwość oglądania fotek jako slajdów.)

Grupowe wyszły świetnie, podobnie jak te na plaży - świetnie widać jak blisko sceny staliśmy, zespół również genialnie się prezentuję. Ja na trzech zdjęciach poprawiam okulary, ale po za tym wszystko wyszło extra.

kimka

Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2008, o 15:52 
Angels Fall First

Dzięki! :)

Po długim namyśle zdecydowałam się na stary, dobry, sprawdzony Photobucket. Oczywiście zdjęcia zostały trochę pomniejszone. Gdyby ktoś chciał mieć jakąś fotkę w dużej rozdzielczości, niech napisze priva.

Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2008, o 17:56 
Angels Fall First

Hej, pozdrawiam całą naszą płocką ekipę! :D
Fotki wyszły super Metalflower!
Relację z pobytu w Płocku zamieściłam już na Tarjowym forum, jak ktoś ciekawy to zapraszam :P
Powiem tylko, że to był mój pierwszy koncert Theriona i zrobił na mnie wrażenie bardzo pozytywne! :D

Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2008, o 20:42 
Angels Fall First

Metalflower, twoje zdjęcia są naprawdę świetne!!!

Dorzucę jeszcze narazie fotkę z panem młodym, taken by Spooky ;)

http://img170.imageshack.us/my.php?image=img1498yc6.jpg

Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2008, o 21:06 
Once

Maaa.. znaczy Incognito fajne te zdjęcia i Ola też ładnie wyszła :) Nic tylko pozazdrościć koncertu.

Strefa czasowa: UTC + 1