Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 23 sie 2019, o 14:14

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  >>
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 maja 2013, o 20:56 
Over the hills and far away

Tak, wypatruj dokładnie. :D

Though we may deserve it
It will be worth it"

PostNapisane: 3 cze 2013, o 13:53 
Once

http://www.lastfm.pl/event/3603887+Blodsvept+Over+Europe+Tour+2013

Po tym, jak dodani zostali do składu Metalfestu (który swoją drogą jako całość nie interesuje mnie w ogóle) nie przypuszczałem, że prędko ich zobaczę, a tutaj taka miła niespodzianka. :D Nie dość, że Kraków, to i supporty, które bardzo lubię. :)

PostNapisane: 15 lis 2013, o 10:56 
Użyszkodnik

Wiadomo Wam może cos na temat najbliższego koncertu Nightwish? W sieci pełno informacji ale tylko o ostatnim, który odbył się 11 sierpnia w Hildesheim. Wiecie gdzie mogę znależć informację o koncercie w przygotowaniu?

PostNapisane: 15 lis 2013, o 12:34 

Obecnie Nightwish zakończył trasę koncertową i przygotowuje nowy album, który jest zapowiadany na rok 2015, wtedy też pewnie ruszy z trasą.

PostNapisane: 1 lut 2014, o 12:23 
Wishmaster

6 lutego w Warszawie odbędzie się koncert Ellie Goulding, ktoś z Was się wybiera?

From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.

PostNapisane: 5 lut 2014, o 16:44 
Byt Transcendentny

Gdyby bilety były ciut tańsze... Wierzę, że kiedyś będe mógł ją zobaczyć na żywo. Wielbię te dziewczę. ;)

PostNapisane: 9 lut 2014, o 21:04 
Imaginaerum

Wybiera się ktoś na Deep Purple do Kato? Ja dzięki temu, że Tata ma w czwartek urodziny i od listopada jęczy że chce jechać też się załapałam :)
Grunt to mieć chociaż jednego rodziciela, który się orientuje w dobrej muzyce.

PostNapisane: 9 lut 2014, o 22:54 
Dark Passion Play

Na 75% będę. W sumie się wszystko póki co rozbija o finanse, bo bilety do najtańszych nie należą, a chciałabym przy dobrych wiatrach zaliczyć jeszcze w tej połowie roku King Crimson i Yes.

Będę wiedzieć w środę. Mam nadzieję, że jakieś pieniążki tam ogarnę, chciałam się wybrać już w lipcu do Wro, ale w końcu zrezygnowałam.

We will pay the price, but we will not count the cost

"Sikasz? Bo polityk nie." :lol:

PostNapisane: 10 lut 2014, o 16:23 
Imaginaerum

Jakie znów King Crimson? Lol jak stąd do Warszawy. :D :D :D
Po pierwsze, to jest The Crimson ProjeKCT, które tyle ma wspólnego z King Crimson, że gra tam 3 muzyków tego zespołu: Levin, Belew i Mastelotto. Ani Levin, ani Belew ani tym bardziej Mastelotto nie mają nic wspólnego z klasycznym składem zespołu, a co najważniejsze z najlepszymi i najbardziej cenionymi dokonaniami zespołu. Jedynie Levin i Belew dołączyli do zespołu w 1981 roku, a Mastelotto w 1994 roku. W ogóle jak można być takim ignorantem i powiedzieć, ze The Crimson ProjeKCT równa się King Crimson i, że jest to koncert King Crimson? Hahahaha :D No i jeszcze skład bez Frippa to niby King Crimson? WTF?!? o.O

Mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć ten coverband (bo tylko na taką nazwę zasługuje twór o nazwie The Crimson ProjKCt) i to na jakim poziomie stoją wykonywane przez nich kompozycje King Crimson.

Jako tako Fripp jakoś w 2013 roku wyszedł z inicjatywą reaktywacji King Crimson i można zobaczyć co z tego wyjdzie.

PostNapisane: 10 lut 2014, o 17:55 

Mając na myśli "klasyczny skład zespołu" to co masz na myśli? Te ze 2 lata zanim się zespół nie posypał i nie po obrażał na siebie wydając 2 pierwsze płyty? Moim zdaniem niesłusznie oceniasz Levina i Belewa, bo faktycznie Mastelotto jest sławny z tego ,że Fripp go dokooptował do składu i niewiele w zespole osiągnął starając się jedynie zastąpić Bruforda. Pozostali dwaj występują w formacji wiele lat i są muzykami co najmniej na wysokim poziomie. Z nimi na koncie Fripp nawet po wielu latach potrafił nagrać świetne kawałki jak np. "Level Five" , albo znakomite "The Construction of Light" (akurat te 2 były kiedy Levin nie był w zespole, ale nie ma to raczej większego znaczenia w tym co chcę powiedzieć). To jak jest z tym klasycznym składem, bo np. Bruford nie ma za wiele wspólnego z pierwszymi muzykami formacji, a był na "Red". Mój sprzeciw bierze się z ogromnej sympatii do powrotu w latach 90 i KC to nie tylko te stare lata.
To tak na boku , bo zgadzam się, że The Crimson ProjeKCt to coverband mający w repertuarze kilka kawałków z lat 80 plus "Red" i pewnie coś jeszcze.

PostNapisane: 10 lut 2014, o 18:36 
Imaginaerum

Fakt, faktem to przez cały okres działalności King Crimson trzymało wysoki poziom i był to jedyny z zespołów, który z progresywnej szóstki trzymał poziom przez cały okres działalności.
Przez tzw. "klasyczny skład " King Crimson w pierwszej kolejności mam na myśli osobę o nazwisku Robert Fripp. Podstawa i mózg tego zespołu. Jednak coś co niby jest King Crimson bez swojego filaru, czyli geniusza Frippa nie jest to King Crimson. Zresztą sam skład tego niby "King Crimson" nie używa nazwy, bo nie jest to King Crimson. Osobiście bardzo lubię płyty na których występuje Belew i Levin ponieważ są to bardzo dobre i trzymajace poziom płyty.
Co do Bruforda, to przecież on już bębnił na "Larks Tonques In Aspic"! ;)

PostNapisane: 10 lut 2014, o 19:09 

Lalena napisał(a):
Co do Bruforda, to przecież on już bębnił na "Larks Tonques In Aspic"! ;)

Ale nie na tych pierwszych płytach, a z pierwotnego składu został tylko Fripp i na pewno nie jest on tym pierwotnym pierwotnym członkiem i w zasadzie o to mi chodziło :wink:
Napisałem to powyższe, bo wydawało mi się, ze chcesz umniejszać zasługi tych dwóch muzyków, a tymczasem na pewno Belew jest jednym z najważniejszych w całej historii zespołu choć wiadomo, że bez Frippa to nie ma sensu.

PostNapisane: 10 lut 2014, o 20:56 
Dark Passion Play

Lalena napisał(a):
(...)

Rotfl, człowiek zrobi zwykły skrót myślowy, a ktoś mu tu wyjeżdża z taką tyradą, jakby co najmniej samego papieża obraził. :lol: Kto jak kto, ale ja przecież słucham KC od ładnych paru lat i sobie doskonale zdaję sprawę, że to tylko The Crimson ProjeKCt, a nie pełnoprawny zespół. Tudzież jak wygląda sytuacja obecnie.

O czym zresztą bardzo dobrze wiesz, więc nie mam pojęcia, w jakim celu się tak produkujesz.

We will pay the price, but we will not count the cost

"Sikasz? Bo polityk nie." :lol:

PostNapisane: 11 lut 2014, o 13:49 
Imaginaerum

Może jako, że słuchasz KC "od ładnych paru lat" to powinnaś wiedzieć, że taki skrót myślowy jest tak samo trafny jak powiedzenie o koncercie Tarji Turunen, że przyjeżdża do Polski Nightwish i będzie koncert. Może jako wieloletnia słuchaczka ustosunkujesz się do dokonań zespołu z lat 80 i krążków: "Discipline", "Beat" oraz "Three of A Perfect Pair? W końcu opinie osób, które od dobrych kilku lat słuchają tego zespołu zawsze są ciekawe i z pewnością osoby te znają całą dyskografię na wylot. ;)

PostNapisane: 11 lut 2014, o 14:12 
Endless Forms Most Beautiful

Najlepiej sobie do oczu od razu skoczcie. ;)

Would I have them both to keep

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Przejdź na stronę <<  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  >>

Strefa czasowa: UTC + 1