Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 20 wrz 2019, o 06:22

Autor Wiadomość
 Tytuł: Języki obce
PostNapisane: 7 gru 2007, o 14:34 
Century Child

Mi nauka języków bardzo łatwo przychodzi, a już najłatwiej zapamiętywanie słówek i wymowa :P

Ostatnio edytowano 7 gru 2007, o 21:25 przez Nemona, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2007, o 15:08 
Wishmaster

Nemona napisał(a):
Ale ja bym się mogła nauczyć ... :o Mi nauka języków bardzo łatwo przychodzi, a już najłatwiej zapamiętywanie słówek i wymowa :P

Dziwna jesteś, to właśnie jest najtrudniejsze :P

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2007, o 16:47 
Imaginaerum

Ja tam z językami nie mam problemu. Obecnie ucze sie w szkole angielskiego i rosyjskiego(kiedy zabiora mi ta stara jedze....co przyszla na zastepstwo...) ale znam podstawowe zwroty po niemiecku i francusku troche...umiem do 10 po cygansku i takie inne duperele. Zawsze sie do czegos moze przydac.

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2007, o 21:28 
Century Child

niewymierna napisał(a):
Nemona napisał(a):
Ale ja bym się mogła nauczyć ... :o Mi nauka języków bardzo łatwo przychodzi, a już najłatwiej zapamiętywanie słówek i wymowa :P

Dziwna jesteś, to właśnie jest najtrudniejsze :P

Dla mnie najtrudniejsze są czasy (jeśli chodzi o angielski) i niekiedy formułowanie zdań :P W angielskim możesz przestawić dwa słówka i już wychodzi Ci kosmiczne zdanie :P Czarna magia :P

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2007, o 22:01 
Byt Transcendentny

Dla mnie angielski to drugi język ojczysty :wink: Nie znam go jakoś perfekcyjnie, mówienie ciągle sprawia mi spory problem, ale go uwielbiam. Tak samo uczenia się go ;) Myślę, że to kwestia rozpoczęcia nauki tego języka wyjątkowo wcześnie - nigdy nie chodziłem na żadne prywatne lekcje, do szkół językowych, nie mam żadnych certyfikatów i tym podobnych dupereli - po prostu oglądałem głupoty w stylu Ulicy Sezamkowej i bardzo intrygowały mnie np. tytuły odcinków kreskówek [że co innego pisze a co innego mówią ;) jeszcze jak poznałem trochę słówek i zauważyłem rozbieżności między oryginałem a tłumaczeniem to już w ogóle ;)].

Dużo mniejszym entuzjazmem darzę język niemiecki - jego wręcz nie znoszę. Uczyłem się w szkole przez 5 lat ale nigdy nie miałem wobec niego innej opinii niż skrajnie negatywna. Brzmi wstrętnie - głównie przez to uczyć się go nie jestem w stanie. Poza tym - te wszystkie rodzajniki, odmiany, czasy... Ble. Jak w angielskim mi to samo do głowy wchodzi tak w niemieckim nie może. I dobrze w sumie, bo nie chcę znać tego języka.

Do tego od paru miesięcy uczę się ruskiego - język fajny [świetnie się czyta cyrylicę, bardzo przydatna umiejętność, szczególnie, że z jej znajomością można zrozumieć gdzieś z 60% przekazu różnych napisów], uczy mi się go całkiem nieźle, ale przechodzę dopiero same podstawy. Znajomość to będzie raczej krótka i niespecjalnie przydatna, ale nastawiony jestem do tego języka ciepło ;)

W sumie to tyle, nie liczę pojedynczych zwrotów po czesku czy francusku, bo nawet niespecjalnie wiem, co znaczą i znam je chyba tylko przypadkiem ;D

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2007, o 22:10 
Endless Forms Most Beautiful

Dla mnie niemiecki to drugi język ojczysty, opanowałem go tak samo dobrze jak polski.
Angielski znam bardzo dobrze, ale nie czuję się jeszcze na 100% pewnie, gdy mówię w tym języku. Pisanie przychodzi mi łatwiej, w zasadzie bezproblemowo.
Następny w kolejności jest francuski - dogadam się w tym języku bez problemu, z rozumieniem tekstu pisanego też nie mam kłopotów, jedynie pisanie dłuższych wypowiedzi nie jest tu moją mocną stroną.

Poza tym znam podstawy szwedzkiego i włoskiego, rozumiem jakieś pojedyncze słówka po hiszpańsku.

Z języków starożytnych to zostało mi jeszcze w głowie co nieco z łaciny, no i mogę się pochwalić znajomością alfabetu greckiego.

And if it's not inside your bloode
You will never understande...

Tytuł:
PostNapisane: 7 gru 2007, o 23:04 
Wishmaster

lol Ivanhoe Ty to jestes jakis mutant i tyle. nie odzywaj sie najlepiej w ogole ;P.
mi najlepiej idzie z angielskim. mi tez najlatwiej przychodzi wymowa a i slowek tez sie lubie uczyc, nie stanowi to dla mnie zadnego problemu. co do niemciekiego towolalbym nie mowic ;P. ucze sie go 6 lat z nie umiem powiedziec nic poza Ich bin Łuaksz itd. moze dlatego ze w gimnazjum srednio co rok zmienial nam sie nauczyciel i za kazdym razem od nowa a w liceum to koles w ogole nie umie uczyc. za to samo czytanie z niemieckiego niezle mi idzie (tak mi sie wydaje przynajmniej)

Tytuł: Języki cd.
PostNapisane: 8 gru 2007, o 14:48 
Century Child

Beezqp napisał(a):
Dla mnie angielski to drugi język ojczysty :wink: Nie znam go jakoś perfekcyjnie, mówienie ciągle sprawia mi spory problem, ale go uwielbiam. Tak samo uczenia się go ;) Myślę, że to kwestia rozpoczęcia nauki tego języka wyjątkowo wcześnie - nigdy nie chodziłem na żadne prywatne lekcje, do szkół językowych, nie mam żadnych certyfikatów i tym podobnych dupereli - po prostu oglądałem głupoty w stylu Ulicy Sezamkowej i bardzo intrygowały mnie np. tytuły odcinków kreskówek [że co innego pisze a co innego mówią ;) jeszcze jak poznałem trochę słówek i zauważyłem rozbieżności między oryginałem a tłumaczeniem to już w ogóle ;)].

Mam to samo. Tłumaczenie tytułów kreskówek (i nie tylko :P ) też mnie zawsze intrygowało. Uczyć się angielskiego uwielbiam. Te dni szkoły, w których jest angielski i polski lubię najbardziej :) A po angielsku uwielbiam mówić i czytać :) No i słuchać, wychwytywać to, co rozumiem, a czego nie i sprawdzać to w słowniku. Nie umiem mówić w innych językach, nie licząc pojedynczych zwrotów po niemiecku, francusku, no i ... fińsku oczywiście :wink:

Ostatnio edytowano 8 gru 2007, o 14:49 przez Nemona, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 8 gru 2007, o 16:49 
Wishmaster

Polsk, angielski, trochę francuskiego i szwedzkiego.
I to by było na tyle ;P

Tytuł:
PostNapisane: 8 gru 2007, o 16:59 
Imaginaerum

Języki obce sa dobre...nie tyle ze przydatne, ale i można miło spędzić czas...np tłumacząc teksty NW (podałam przyklad :D ) Tylko do dziś dzien list po polsku miesza mi sie z ruskim bocian(ajst) a to podstawy juz z gimnajum(gdzie mielism dodatkowo jedena godzine tygodniowo ruskiego po lekcjach) i np. nie lubie takich wyjątków językowych np. w angielskim te cholerne czasowniki nierelularne, czy stopniowanie nieregularne, a w ruskim czterdziesci i dziewięćdziesiąt nie może byc czetyrjedzjesiat a nie te sorak. W polskim to jest oczywieste takie wyjatki dla nas, ale sie miesza w innych jezykach.

Tytuł:
PostNapisane: 8 gru 2007, o 17:34 
Oceanborn

U mnie polski, angielski całkiem nieźle, niemiecki nie wiadomo jak, trochę szwedzkiego, odrobinkę fińskiego, czeskiego i podobnych... Swoją drogą, wiem, że wielu podoba się francuski... dla mnie to takie rzężenie...

Ostatnio edytowano 8 gru 2007, o 17:35 przez Pinestump, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Francuski
PostNapisane: 10 gru 2007, o 08:39 
Century Child

Ja też nie przepadam za francuskim, ale zawsze opłaca się znać kilka zwrotów. Kto wie, moze kiedyś zapałasz miłością do tego języka? ;)

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2007, o 14:48 
Wishmaster

Pf, ja nic po francusku przeczytać nie umiem, chyba, ze pojedyncze wyrazy xP

Tytuł: Francois ;)
PostNapisane: 10 gru 2007, o 18:51 
Century Child

Kto tu od razu mówi o czytaniu ;) Żeby czytać po francusku trzeba znać te wszystkie dziwne zasady wymowy, których ja nie znam, tylko trochę moja siostra i to od niej się ich uczę :P :P

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2007, o 19:27 
Endless Forms Most Beautiful

Ja z tym nigdy nie miałem problemu bo zacząłem się uczyć francuskiego będąc we Francji (jakieś 13 lat temu). Tak więc poznałem język najpierw od strony praktycznej, na zasadzie podstawowych zwrotów i wyrażeń, no i po 2 miesiącach już byłem w stanie przeprowadzić jakąś rozmowę o duperelach. Znacznie później zająłem się szczegółowo gramatyką, no a jakichś dłuższych form wypowiedzi pisemnej to już mi się nie chciało uczyć, bo były mi niepotrzebne. ;)

And if it's not inside your bloode
You will never understande...

Strefa czasowa: UTC + 1