Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 15 gru 2019, o 08:27

Autor Wiadomość
 Tytuł: HIM
PostNapisane: 29 maja 2007, o 13:18 
Angels Fall First

Zespół pochodzi z Finlandii (jak i kochany Nightwish). Mam nadzieję, że o nim słyszeliście, a jeśli nie, to tu jest link do ich oficjalnej strony: www.heartagram.com
Co o nich sądzicie? Bo to mój ulubiony zespół (poza Nightwishem!).

PostNapisane: 29 maja 2007, o 13:37 
Oceanborn

Co do HIM... Wydaje mi się, że powinnam znać jakieś piosenki, ale nie mogę nic pokojarzyć w tej chwili. :oops: Wiem jak wokalista wygląda - i na tym się moja wiedza kończy. Tyle, że ja ogólnie jestem kompletnie zielona :cry:

nie istnieją.
Skąd więc było to piórko we włosach?

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 13:39 
Angels Fall First

Z tych najpopularniejszych, to wydaje mi się, że powinnaś znac "Join me" chociaz.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 13:44 
Endless Forms Most Beautiful

Kaszana. Nie lubię tej kapeli w ogóle. Typowe smęcenie, bezguście, wiocha. Kapela tandetna pod każdym względem, komercjalizacja muzyki. Komercha w każdym calu.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 13:47 
Oceanborn

Chyba tak... Tak sobie właśnie znalazłam i słucham - i nawet mi sie podoba (rzeczywiście bardzo przyjemny głos:) Całkiem fajne, choć nie przyciągłoby raczej mojej uwagi.

nie istnieją.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 13:47 
Angels Fall First

Ivanhoe napisał(a):
Komercha w każdym calu.

A nie można tego jakoś dobitniej uzasadnic???

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 13:57 

Już parę lat temu gadałem z różnymi ludźmi na różnych forach o tej kapeli... Zacytuję Ci jedną z moich poprzednich wypowiedzi o tym zespole:

"Muzycy z HIMa grają na tak niskim poziomie, że każda osoba z tego forum, nawet jeśli nie miała w życiu gitary w ręki, potrafiłaby po roku zagrać dowolny kawałek Himka.
Teksty? Nie wiem, czy każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wytwórnie płytowe zajmują się zatrudnianiem dobrych tekściarzy w swoich szeregach. W przypadku popu oficjalnie oświadcza się, że tekst i muzyka jakiegoś kawałka zostały napisane przez profesjonalistów, a zaśpiewał je ktoś, na kim prawie prezes wytwórni chciał zarobić. Niestety taka procedura ma miejsce też w wypadku zespołów, które określa się mianem "metalowych". Tylko, że nikt nie podaje tego do wiadomości publicznej. Nie wiem jak się ma sprawa z Himkiem, z pewnością poza szefem wytwórni płytowej tego nie wie, ale zwracam jedynie uwagę na to, że nie wiadomo do końca kto jest autorem tych patetycznych i wydumanych pseudogotyckich smętów.

Teraz do sedna sprawy: słucham metalu od długiego czasu, lubię wiele zespołów, lista kapel, których nie cierpię jest bardzo krótka. Niestety to, czego nie lubię jest często bardzo znane i sprzedawane ludziom jako metal, gotyk, itp. Za każdym razem wkur...zam się gdy widzę, że jakaś kapelka dochodzi do sławy a powinna się lepiej zająć sprzątaniem supermarketu. Tyle jest dobrych, zapomnianych, mało znanych zespołów, które grają (grały) rewolucyjną muzykę metalową, pełną pasji i życia. Tymczasem przez takie Himy i inne Linkin Parki metal postrzegany jest jako "pop z gitarami", na który istnieje przepis polegający na wykreowaniu "gwiazdy" na potrzeby rynku masowego. Jeszcze żeby ludzie słuchali Hima wiedząc, że to wątpliwej jakości kapela! A gdzie tam! Trzeba sobie wmówić, że to dobry, klasowy, zespół."

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:00 
Angels Fall First

Ivanhoe napisał(a):
Już parę lat temu gadałem z różnymi ludźmi na różnych forach o tej kapeli... Zacytuję Ci jedną z moich poprzednich wypowiedzi o tym zespole:

"Muzycy z HIMa grają na tak niskim poziomie, że każda osoba z tego forum, nawet jeśli nie miała w życiu gitary w ręki, potrafiłaby po roku zagrać dowolny kawałek Himka.
Teksty? Nie wiem, czy każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wytwórnie płytowe zajmują się zatrudnianiem dobrych tekściarzy w swoich szeregach. W przypadku popu oficjalnie oświadcza się, że tekst i muzyka jakiegoś kawałka zostały napisane przez profesjonalistów, a zaśpiewał je ktoś, na kim prawie prezes wytwórni chciał zarobić. Niestety taka procedura ma miejsce też w wypadku zespołów, które określa się mianem "metalowych". Tylko, że nikt nie podaje tego do wiadomości publicznej. Nie wiem jak się ma sprawa z Himkiem, z pewnością poza szefem wytwórni płytowej tego nie wie, ale zwracam jedynie uwagę na to, że nie wiadomo do końca kto jest autorem tych patetycznych i wydumanych pseudogotyckich smętów.

Teraz do sedna sprawy: słucham metalu od długiego czasu, lubię wiele zespołów, lista kapel, których nie cierpię jest bardzo krótka. Niestety to, czego nie lubię jest często bardzo znane i sprzedawane ludziom jako metal, gotyk, itp. Za każdym razem wkur...zam się gdy widzę, że jakaś kapelka dochodzi do sławy a powinna się lepiej zająć sprzątaniem supermarketu. Tyle jest dobrych, zapomnianych, mało znanych zespołów, które grają (grały) rewolucyjną muzykę metalową, pełną pasji i życia. Tymczasem przez takie Himy i inne Linkin Parki metal postrzegany jest jako "pop z gitarami", na który istnieje przepis polegający na wykreowaniu "gwiazdy" na potrzeby rynku masowego. Jeszcze żeby ludzie słuchali Hima wiedząc, że to wątpliwej jakości kapela! A gdzie tam! Trzeba sobie wmówić, że to dobry, klasowy, zespół."

Dla mnie są super m.in. dlatego, że Ville Valo ma charakterystyczny, dobry głos. Piosenki wpadają w ucho i mają piękne teksty. Mnie się podoba, tobie nie - nie będę się czepiac. Kazdy ma prawo do swego gustu.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:01 
Oceanborn

Wiecie co? Jeżeli coś rzeczywiście do mnie trafia, mam to w nosie, czy to komercha, czy nie. To rzeczywiście irytuje, jeżeli niesamowicie sławny staje się zespół, który nie ma kompletnie nic do powiedzenia (zagrania), ale cóż...

nie istnieją.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:02 
Angels Fall First

Karyna napisał(a):
Wiecie co? Jeżeli coś rzeczywiście do mnie trafia, mam to w nosie, czy to komercha, czy nie.

No, otóż to.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:06 
Imaginaerum

HIM...mam do tego zespolu uraz od dziecinstwaTo ulubiony zespol mojaj siostry a poznalam go bardzo dawno temu jak jeszcze zylam hitami i nie mialam ukierunkowania muzycznego.Sie wtedy mi nie spodobal i nie slucham go teraz.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:07 

Anette napisał(a):
Dla mnie są super m.in. dlatego, że Ville Valo ma charakterystyczny, dobry głos. Piosenki wpadają w ucho i mają piękne teksty. Mnie się podoba, tobie nie - nie będę się czepiac. Kazdy ma prawo do swego gustu.

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam ;) Słuchaj to, co Ci się podoba. A zresztą, jeśli będziesz rozszerzać swoje horyzonty muzyczne i poznawać nowe zespoły to najpóźniej za 4 lata HIM Ci się na pewno znudzi. :D
Ja w wieku 13 lat też dziwnych rzeczy słuchałem :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:12 
Angels Fall First

Ivanhoe napisał(a):
Ja w wieku 13 lat też dziwnych rzeczy słuchałem :lol:

Jakich np? :D

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:14 

Modern Talking :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:17 
Angels Fall First

Uaaa... No to jestem lepsza... Bo przynajmniej Nightwisha słucham. Tego chyba nie nazwiesz dziwnym?

Strefa czasowa: UTC + 1