Zaloguj | Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 20 wrz 2019, o 06:23

Autor Wiadomość
 Tytuł: Stratovarius
PostNapisane: 4 cze 2005, o 13:09 
Once

Ponieważ korzystam z jednego winampa wspólnie z moim dziecięciem, często jestem zaskakiwana nowymi, nieznanymi mi kapelami. Zwykle słucham sobie mojego kochanego NW, ale niekiedy moje dziecię ustawia wybieranie losowe, nic mi o tym nie mówiąc. I nagle zamiast spodziewanego EOAH, czy BTC słyszę coś nieznanego. Tak właśnie zapoznałam się że Stratovariusem. Całkiem niezła fińska kapelka, polecam. Szczególnie lubię utwory: "Winter", "Tears Of Ice", "Phoenix", "Milennium". Dwa ostatnie skojarzyły mi się od razu, nie wiedzieć czemu z NW. Jak się później dowiedziałam, cała płytka NW "Oceanborn" powstała pod silnym wpływem Stratovariusa.
A swoją drogą to ciekawe, co usłyszę nową kapelkę, to później się okazuje, że pochodzi ona z Finlandii...hmmm. :D

Tytuł:
PostNapisane: 7 cze 2005, o 17:35 
Angels Fall First

Jak ktoś jeszcze nie słyszał to naprawdę warto...na początek polecam kawałki : Father Time, Black Diamond...jak wspomnaiła Mamul zespół jest z finlandii i istnieje od 1984 roku - kawał czasu za czym idzie niemały dorobek płytowy ( bynajmniej 11 albumów studyjnych ) !!! Muzyka jest raczej zróznicowana są ballady jak i naprawdę szybkie kawałki. Mi Startovarious podoba się bardzo - słucha się przyjemnie a wokal jak i brzmienie ciągle zaskakuję nowymi motywami...jako najciekawszy kawałkek wsakzał bym na Dream With Me z albumu Intermission wydanego w 2001 roku...naprawdę bardzo ciekawe brzmienie, porywający wokal Timo Kotipelto projekt skazany na sukces...jak ktoś jeszcze nie słyszał to powinien poświęcić chwilkę i zapoznać się z twórczością tego zespołu...

Tytuł: strato
PostNapisane: 8 cze 2005, o 05:38 
Oceanborn

hihi

ja mam takie 4 ulubione ich kawalki polecam :twisted:

------>stratovarius-eagleheart
------>stratovarius-learning to fly
------>stratovarius-elements
------>stratovarious-Anthem of The World

pzdr Neo :twisted: :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2005, o 12:37 
Angels Fall First

Wogóle nie wiem czemu ale kapele pochodzące z Krainy Tysiąca Jezior Finlandii tworzą fenomenalną muzyke...czyżby ta bezkresna przestrzeń, niezachodzące słońce i piękne krajobrazy miały tak niesamowity wpływ na wenę twórczą muzyków...

Cytuj:
ja mam takie 4 ulubione ich kawalki polecam Twisted Evil

------>stratovarius-eagleheart
------>stratovarius-learning to fly
------>stratovarius-elements
------>stratovarious-Anthem of The World

Neo ja katuję jeszcze kawałek Paradise...

Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2005, o 15:53 
Once

Ja własnie przed chwilką oglądałam rózniaste teledyski na interii i natrafiłam na Stratovariusa, a konkretniej na "Hunting High and Low". I mimo. że przesłuchałam tylko ten jeden kawałek, to póki co mam pozytywne skojarzenia ze Stratovariusem :) jak tylko ściagnie się Sonata, ściągnę sobie Stratovariusa i będę wiedziala nieco więcej o ich twórczości :D

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2005, o 08:07 
Angels Fall First

Cętko ja jak usłyszałem HHAL to na chwile odłożyłem na bok Helloween i Nightwish i zacząłem ściagać Stratka :wink: . Przesłuchałem w sumie tylko kilka płyt , tych ,nowszych, i wyodrebniłem z nich jakies 30-40 kawałków które słucham od czasu do czasu. Dla mnie absolutnie najlepsze jest Lerning to fly - a to za sprawą prędkości Michaela i porywającej w przestworza melodii i do tego ten refren "learning to fly touch the sky on my way" :oops: :roll: . Zaczyna sie spokojnie , ładną melodią, niewinnie , nic nie zapowiada jakieś superszybkości :twisted: ale gdy Jorg zaczyna partie na werblu w 29 sekundzie to już jest taka jazda że człowiek wprost odlatuje porwany ich muzyką :roll: . A co najważniejsze Stratovarius wkracza w takie tempo cholernie rozsądnie , nie jest to jakaś pieprzona sieczka na zasadzie "oby do przodu i szybciej". Wszystko pieknie sie zazebia , przejścia na perkusji ze zwrotki do refrenu zapierają dech w piersiach , solówka na klawiszach również daje popalić , jednym słowem dla mnie Stratovarius tym utworem zostawia za soba wiele kawałków innych grup w podobnym stylu :) . Książe poleć mi jakieś utwory ze straszych płyt :) .

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2005, o 15:58 
End of Innocence

derisie, co prawda ja to nie Książę :wink: , ale może też mogłabym Ci w jego zastępstwie polecić parę utworów ze starszych płyt. Tylko nie mam pewności, co dokładnie rozumiesz przez starsze; ja w każdym razie wzięłam pod uwagę pierwsze cztery :) . A zatem:

z "Fright Night": utwór tytułowy, "Nightscreamer" i kończący płytę sympatyczny, instrumentalny smęcik pt. "Goodbye"

z "Twilight Time": "The Hands of Time", "Twilight Time" i ewentualnie "Lead Us into the Light"

z "Dreamspace" (tu trochę tego będzie): "Chasing Shadows", "Tears of Ice", "Dreamspace", "Reign of Terror", "Thin Ice" i "Shaterred"

i z "Fourth Dimension": "Lord of the Wasteland", "Nightfall", instrumentalny "Call of the Wilderness" i oczywiście mój absolutnie ulubiony "Winter". :D

Swoją drogą, ciekawa jestem, jak Ci się spodoba ten mój wybór utworów :) . W razie czego dysponuję prawie wszystkimi płytkami (z wyjątkiem "Destiny" i "Intermission", ale ich zdobycie to tylko kwestia czasu), łącznie z tą, która oficjalnie nie ujrzała jeszcze światła dziennego :wink: .

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2005, o 19:57 
Angels Fall First

Dziekuje Stokrotko :) , hehe napisałem "Ksiaze polec mi" ponieważ z osób które do tej pory sie wypowiadaly w tym temacie on wydawal sie byc najbardziej poinformowanym ponewaz mamul i cetka dopiero poznały Stratka . Tym bardziej doceniam twoj post , z tych utworów co wypisałas znam tylko twilight time i jest swietny! a reszty nigdy nie slyszalem . Ciekaw jestem co to za utwory czy równiez dynamiczne i pedzace jak te które znam :wink: , za sprawą takich utworów jak Learning to fly , glory of the world , speed of light, find your own voice , phoenix Startovarius zawsze bedzie mi sie kojarzył z bardzo szybkim graniem :) , ale lubie też piosenki w stylu soul of vagabond , will my soul ever rest in peace czy tez wspanialy 4000 rainy nights . Musze sobie szybko posciagac , żey sie przekonac co tez za mieszanke mi wybralas :wink:

Tytuł: ile wyszlo plyt
PostNapisane: 10 cze 2005, o 21:35 
Oceanborn

heja mam pytanie ile wyszlo plyt Stratovariusa bo ja mam tylko 4 moze 5

a bardzo sie mi on podoba:P

pzdr Neo :twisted: :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2005, o 21:45 
End of Innocence

Regularnych płyt jak na razie 11, dwunasta w drodze (teoretycznie, ekhm, ekhm :wink: ), we wrześniu ma wyjść. Plus jakieś single i składanki. A żeby nie było, że taka mądra jestem, to można zajrzeć tutaj:
http://www.stratovarius.com/index2.php? ... 826ed352e5
Ogólnie ta strona wydaje mi się dość solidna :D .

Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2005, o 23:39 
Angels Fall First

Co do dyskografii Stratka to napisałem parę słów na ten temat w swoim pierwszym poście w tym topicku...Stokrotko widzę, że mamy podobne gusta muzyczne, nie napisał bym nic innego Derisowi...a cha przepraszam Deris, że nie odpisałem na Twojego posta - Stokrotka była szybsza !!!
Apropos mile bym widział na swoim dysku cała dyskografie Stratovariusa...

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2005, o 16:40 
Oceanborn

stratovarius jest fajny, chociaz zdecydowanie wole solowe albumy kotipelto .. ale to nie ten temat .. stratovarius to dla mnie przede wszystkim will me soul ever lost in peace? oraz dream with me ... z albumow ogólnie najbardziej lubie elments 1 i 2 oraz intermission ... :)

czekam na nowy album, ciesze sie ze stratek zrobił reunited, chetnie zobacze ich na koncercie :)

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2005, o 22:17 
Angels Fall First

Zassaałem z sieci album Elements part I i jestem pod wrażeniam...coś wspaniałego, kawałki Learning To Fly, Soul Of A Vagbond są chyba najmocniejszą stroną tego fenomenalnego albumu. Trwający blisko trzynaście minut kawalek Elements uderza w słuchacza już w pierwszych dwudziestu sekundach - wymiata całkowie - śpiew chóru, niesamowite solówki trudno to opisać trzeba usłyszeć na własne uszy...jeszcze dodam, że moje Altusy ledwo co przeżyły !!! Jak ktoś jeszcze nie przesłuchał tego albumu to powinien poświęcić temu trochę czasu i dokładnie przesłuchać - to naprawdę ważny rozdział w historii heavy metalu...

Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2005, o 17:28 
Angels Fall First

Moja krótka opinia...

Płyta zapowiada się zupełnie inaczej niż wszystkie wcześniejsze. Kawałek "Maniac Dance" ciekawy, taki inny... Kotipelto nieźle daje. Pasuje mi wykonanie tego utworu... Chociaż jak usłyszałam pierwszy raz go to przez kilka pierwszych sekund zastanawiałam się czy to aby napewno Stratovarius a minę miałam ---> taką. Hehehe... Potrzeba mi było osłuchać tego kilka razy aby sie przekonać, że jest naprawdę dobre. To chyba przez to, że takie inne... i nie przypomina Stratovariusa. Chyba, że tego baaaardzo starego kiedy to jeszcze śpiewał Tolkki. :roll:

O jedna smutna wiadomość... :(

Z zespołu odszedł basista Jari... prawdopodobnie zastąpi go Lauri Porra, który zagrał równiez na solowym krążku Kotipelto.

.....::::: www.sonatastratovarius.fora.pl :::::.....

Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2005, o 23:22 
Oceanborn

Nowa płytka ponoć jest zajedwabista - ale nie jestem w stanie wyraźić swojej opini na jej temat ponieważ jeszcze jej nie słyszałem...Natomiast polecam wszystkim wielbicielom Startovariusa album "Intermission" - mi osobiście skacze ciśnienie, gdy słyszę brzmienie takich kawałków jak - "Will My Soul Ever Rest In Peac" czy "Its A Mystery" - jednym słowem mówiąc piękny melodic metal. Wokal Timo Kotipelto ma coś w sobie...potrafi nadać brzmieniu oczekiwany przez słuchacza efekt, śpiew w stylu balladowym i ostre metalowe "wycie" w jego wykonaniu brzmi wspaniale - dodać trzeba, że potrafi doskonale połączyć oba te zjawiska w jednym utworze przykładem tego jest własnie kawałek - "Will My Soul Ever Rest In Peac", który mnie osobiście powala na kolana...Na koniec dodam, że płytka "Intermission" jest drugą po "Elemants part I" płytką Stratka, którą słucham i przejeść mi się nie może...///

Strefa czasowa: UTC + 1